Trwa ładowanie...

Ogoliła włosy i brwi dla siostry chorej na nowotwór. Wzruszająca historia siostrzanej miłości

 Dorota Mielcarek
03.04.2020 11:42
Mila wspiera Gabę
Mila wspiera Gabę (Instagram)

Tę historię powinien przeczytać każdy. Pewna dziewczyna udostępniła na swoim instagramowym profilu film, na którym goli sobie włosy i brwi. Powód może zaskoczyć. Przygotujcie chusteczki.

1. Nowotwór w rodzinie

Onkolodzy nie bez powodu powtarzają, że kiedy na nowotwór choruje dziecko, chora jest cała rodzina. Pewna nastolatka nagrała wideo, które błyskawicznie obiegło sieć i stało się viralem.

Na filmie widać, jak dziewczyna stoi przed lustrem ze swoją siostrą, która w efekcie chemioterapii straciła włosy i brwi. Co zaskakujące, obie są łyse, a autorka filmu dodaje, że ogoliła swoje włosy, ponieważ chciała w ten sposób wesprzeć swoją młodszą siostrę Gaby.

"Moja siostra twierdzi, że jest brzydka. Ja myślę, że piękno nie zależy od tego, jak wyglądamy" - wyjaśnia autorka.

Zobacz film: "Poród w prywatnej klinice?"

Na filmie słychać zapewnienia dziewczyny, że kocha siostrę i jest ona piękna bez względu na to, czy ma włosy i brwi.

"Nie mogę powiedzieć, że ostatnie wydarzenia były łatwe. Były niesamowicie trudne, ale ten post nie jest dla was ani dla mnie. To jest dla ciebie Gaby. Kocham cię każdą cząstką mojego ciała. Nawet bez włosów jesteś najpiękniejszą osobą, jaką znam. Kocham cię. Obiecuję, że przejdę z tobą przez każdą walkę, bo to robią siostry" – napisała pod filmem.

Ogolenie włosów to tylko jeden z gestów, jakie wykonała nastolatka dla swojej siostry. Na filmie widzimy, jak trzyma w dłoniach maszynkę do golenia, aby po chwili pozbyć się brwi.

To się nazywa siostrzana miłość!

Zobacz także: Dziewczynka była nękana w szkole. Inni uczniowie obcinali jej włosy

2. Wsparcie dla osób z rakiem

Według dr Marioli Kłosowicz, psychologa klinicznego i kierownik Zakładu Psychoonkologii Centrum Onkologii w Warszawie bardzo ważne jest wsparcie psychologiczne zarówno pacjentów, jak i ich rodzin w czasie choroby. Jest to duże obciążenie dla całej rodziny, dlatego również bliscy chorych onkologicznie często wpadają w depresję. Opieka nad chorym i jego stan zdrowia, są często ogromnym psychicznym obciążeniem.

Każda forma pomocy osobie chorej jest na wagę złota. Kłosowicz zwraca uwagę, że przede wszystkim powinniśmy pozwolić, aby pacjent onkologiczny wyraził wszystkie swoje emocje.

Zobacz także: Możesz oddać włosy chorym dzieciom. Dla nich to nie ozdoba, a wyznacznik normalności

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze