Trwa ładowanie...

Nietypowe noworodki – bliźniaki z różną datą urodzenia

 Katarzyna Krupka
30.11.2018 12:11
Dzieci urodziły się w różnych latach
Dzieci urodziły się w różnych latach (Źródło: YouTube)

Jaelyn i Luis z San Diego w USA to bliźniaki, które urodziły się w różnych latach. Dziewczynka jest ostatnim dzieckiem urodzonym w 2015 roku, z kolei jej brat pierwszym, który przyszedł na świat w roku 2016.

1. Nietypowe bliźniaki

Ciąża bliźniacza to zawsze niezwykłe zjawisko, ale czy to możliwe, żeby dwójka bliźniąt przyszła na świat w innych latach? Tak – jeśli rodzą się na przełomie starego i nowego roku.

Jaelyn przyszła na świat 31 grudnia 2015 roku o godz. 23.59, z kolei Luis 1 stycznia o godz. 00.02. Oboje mierzyli po 46 cm, dziewczynka ważyła 1.88 kg, chłopiec 2.68 kg.

(Źródło: YouTube)

2. Z zegarkiem w ręku

Zobacz film: "Oddychaj czysto - webcast z dr hab. n. med. Wojciechem Feleszko"

Chociaż narodziny przez cesarskie cięcie były zaplanowane na 6 stycznia, dzieciaki postanowiły przyjść na świat wcześniej. W szpitalu wszyscy bacznie obserwowali ich czas narodzin.

Pielęgniarka Lynette Coetzee, która pracuje w Kaiser Permanente Zion Medical Center, gdzie przyszły na świat niezwykłe bliźnięta, powiedziała, że czegoś takiego nie widziała przez 34 lata swojej pracy. Mimo że na świat przychodzi coraz więcej bliźniąt.

Swojego zaskoczenia nie ukrywają również najbliżsi. Matka bliźniąt – 22-letnia Maribel Valencia liczyła na to, że dzieci urodzą się tego samego dnia. Teraz wypada jej organizować dwie imprezy urodzinowe. Jedną w starym, a drugą już w nowym roku.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze