Trwa ładowanie...

Nie pomaga żonie. Nagranie wzbudziło mnóstwo emocji

Avatar placeholder
20.11.2023 20:57
Nie pomaga żonie. Nagranie wzbudziło mnóstwo emocji
Nie pomaga żonie. Nagranie wzbudziło mnóstwo emocji (TikTok/Pixabay )

Kurier, który jest tatą czwórki dzieci, opublikował na TikToku filmik, na którym z dumą stwierdza, że nie pomaga swojej żonie w obowiązkach domowych. - Nie pomagam jej sprzątać, prać, opiekować się dziećmi - wylicza mężczyzna. Nagranie stało się popularne w ekspresowym tempie. Co ciekawe, kobiety wysyłają je swoim mężom, sugerując, by brali z niego przykład.

spis treści

1. Tata czwórki dzieci

J.R. Minton ma 32 lata i pracuje jako kurier UPS w Teksasie w Stanów Zjednoczonych. Prywatnie jest tatą czwórki pociech. Jedno z nagrań, które opublikował na TikToku, wywołało wiele emocji. Mężczyzna porusza w nim temat obowiązków domowych, a tych przy czwórce dzieci jest z pewnością wiele.

@minton__jr

♬ original sound - J.R. Minton

2. Nie pomaga w domu i przy dzieciach

Mężczyzna mówi wprost:

Zobacz film: "Ranking najbardziej uporczywych obowiązków domowych"

- Nie pomagam żonie gotować. Nie pomagam jej sprzątać, prać, opiekować się dziećmi - nic z tych rzeczy.

Ludzie, którzy trafili na to nagranie, początkowo mogli być zdziwieni. Mogli wręcz współczuć żonie takiego męża, który dodatkowo chwali się swoimi poczynaniami w sieci.

Tymczasem J.R. Minton wyjaśnia, o co konkretnie mu chodzi. Okazuje się, że mężczyzna twierdzi, że nie pomaga żonie, ponieważ nie o pomoc w tym wszystkim chodzi. Jego zdaniem każda z wymienionych czynności jest tak samo obowiązkiem żony, jak i męża. W związku z tym po prostu to robi, a nie pomaga.

- Gotuję, sprzątam, robię pranie. Zajmuję się dziećmi. Nie mogę pomagać mojej żonie w robieniu tych rzeczy, ponieważ to także moja praca - mówi w dalszej części filmiku.

3. Obowiązki domowe

Niestety w wielu domach wciąż panuje przekonanie, że pranie, sprzątanie, zmywanie czy opieka nad dziećmi to wyłącznie obowiązek kobiety. Tymczasem prowadzenie domu czy wychowywanie potomstwa to nie tylko ogromna odpowiedzialność, ale również praca na pełen etat. Bez pensji i urlopu wypoczynkowego.

J.R. Minton uważa, że sposób myślenia mężczyzn o obowiązkach domowych powinien się zmienić. Sugeruje także, że niektórzy powinni dorosnąć do roli męża i ojca.

- Nie pomagamy naszym żonom, nie opiekujemy się dziećmi. Ten sposób myślenia musi się zmienić. Czas dorosnąć - mówi.

Kobiety są wdzięczne za ten głos. Udostępniają filmik, by dotarł do jak największego grona. Chcą, by do mężczyzn, którzy po pracy siadają przed telewizorem i nie robią nic, dotarło, że prowadzenie domu to także ich obowiązek.

"Musiałam powiedzieć mojemu mężowi, żeby przestał mówić do dzieci: zrób dla mamy. Opróżnić zmywarkę DLA MNIE? Nie. To są naczynia dla każdego" - żali się jedna z pań pod filmikiem.

Takie słowa są bolesne nie tylko dla kobiet, ale krzywdzą także dzieci. Jeśli na co dzień będą one spotykały się z takim podejściem, to nic dziwnego, że w ich głowach powstanie obraz roszczeniowego mężczyzny oraz wiecznie zmęczonej mamy.

Filmik ma już ponad 7 milionów wyświetleń i prawie 1,5 miliona polubień. 16 tysięcy osób postanowiło zabrać swój głos w tej sprawie. Oto niektóre wpisy:

"Mój mąż czasami nawet nie spuszcza wody w toalecie",

"Jesteś prawdziwym mężczyzną, mężem i ojcem. Jesteś przykładem do naśladowania",

"Dlaczego mężczyźni, których znam, nie mogą tacy być?",

"Mój były mawiał: Zmyłem za ciebie naczynia. ZA MNIE! Dziękuję i do widzenia".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze