Trwa ładowanie...

Nawet lekarze byli zaskoczeni wagą bliźniąt

Sylwia Stachura
27.01.2016 08:44
Nawet lekarze byli zaskoczeni wagą bliźniąt
Nawet lekarze byli zaskoczeni wagą bliźniąt (Źródło: dailymail.co.uk)

Alanna i Paul z Edynburga mają powody do dumy – nie dość, że zostali rodzicami dwóch zdrowych synków, to jeszcze Troy i Kaius zostali okrzyknięci największymi bliźniakami w historii Szkocji. Ile ważyły nowo narodzone dzieci?

Niezwykła sesja zdjęciowa bliźniaczek syjamskich
Niezwykła sesja zdjęciowa bliźniaczek syjamskich [6 zdjęć]

Maria Clara i Maria Eduarda to bliźniaczki syjamskie z Salvadoru w Brazylii. Na zdjęciu mają trzy miesiące

zobacz galerię

1. Rekordowe bliźniaki

Szczęśliwi rodzice wiedzieli, że urodzą się im bliźnięta, ale nie podejrzewali, że dzieci ustanowią nowy rekord. Alanna wciąż czeka na oficjalne potwierdzenie, że Troy i Kaius to największe bliźnięta w historii Szkocji.

Bracia razem ważyli prawie osiem kilogramów (dokładnie 7,626 kilograma), czyli ponad trzy kilogramy więcej niż przeciętne bliźnięta. Wszystko wskazuje na to, że Troy i Kaius pobili rekord Szkocji, który wcześniej należał do bliźniąt urodzonych w 2010 roku i ważących 7,2 kilograma – podaje brytyjski dziennik „Daily Mirror”. Chłopcy nie pokonali jednak wyniku największych bliźniąt w całej Wielkiej Brytanii, które po urodzeniu razem ważyły 8,5 kilograma!

Zobacz film: "Czy w ciąży należy jeść za dwoje?"

Troy i Kaius przyszli na świat poprzez cesarskie cięcie. Nawet personel medyczny był pod wrażeniem ich wielkości, ponieważ bliźnięta zwykle są mniejsze od innych noworodków. Przyjmuje się, że średnio każdy waży około 2,5 kilograma.

Chłopcy są już w domu razem z rodzicami. Alanna powiedziała, że ona i dzieci czują się świetnie.

Stracili nieco na wadze w pierwszych dniach, ale to zupełnie normalne – powiedziała dziennikowi „Daily Mail”. - Synowie są spokojni, uwielbiają przytulanie i zapoznają się ze swoją starszą siostrą Aylą, która ma roczek.

2. Wielka niespodzianka

Alanna podejrzewała, że chłopcy będą nieco więksi niż przeciętne bliźnięta. Wskazywała na to wielkość ciążowego brzucha oraz wyniki badania USG. Lekarz poinformował ją, że chłopcy są zdrowi i rozwijają się prawidłowo. Młoda mama nie przypuszczała jednak, że Troy i Kaius ustanowią nowy szkocki rekord.

To nie pierwsze bliźnięta w rodzinie Alanny i Paula.

Zarówno w rodzinie mojego taty, jak i mamy były bliźnięta. Wśród krewnych męża również są pary dwojaczków – powiedziała młoda mama.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.