Trwa ładowanie...

Na zawsze uwięziona w ciele niemowlaka. Maria Audete ma już 40 lat

Maria Audete urodziła się z wrodzoną niedoczynnością tarczycy, która nieleczona doprowadziła do nieodwracalnych zmian w jej organizmie. Mimo że ma już 40 lat nadal jest dziewięciomiesięcznym niemowlęciem.

Zobacz film: "Mleko z kurkumą. Szklanka zdrowia przed snem"

spis treści

1. Kobieta uwięziona w ciele niemowlęcia

Maria Audete do Nascimento urodziła się 7 maja 1981 roku. Mimo że ma już 40 lat, jest uwięziona w ciele niemowlęcia. Kiedy miała zaledwie dziewięć miesięcy jej rozwój fizyczny, umysłowy i poznawczy po prostu się zatrzymał.

Powodem jej stanu jest hipotyreoza - wrodzona niedoczynność tarczycy (niedobór hormonów T3 i T4 w okresie płodowym), która doprowadziła do powikłań neurologicznych i rozwojowych. Wprowadzając odpowiednie leczenie, można odwrócić zmiany fizyczne, natomiast rozwój psychoruchowy jest nieodwracalny, jeśli terapię rozpoczęto po dwóch tygodniach od urodzenia.

Maria jest uwięziona w ciele dziecka
Maria jest uwięziona w ciele dziecka (Facebook)

Niestety Marię zdiagnozowano dopiero w 1989 roku, kiedy miała już osiem lat. Było już za późno na terapię hormonalną, która mogłaby sprawić, że dziewczynka rozwijałaby się prawidłowo.

2. Terapia hormonalna

Mimo że Maria ma już 40 lat, musi odżywiać się jak niemowlę, ponieważ jej organizm nie jest przystosowany do trawienia ciężkostrawnych potraw. Dodatkowo mogłyby one zwiększyć poziom cholesterolu, co doprowadziłoby do uszkodzenia malutkiego serca kobiety. Ponadto Maria zaczyna się starzeć, co powoduje, że wypadają jej włosy i jest chronicznie przemęczona.

Maria ma 40 lat
Maria ma 40 lat (YouTube)

Obecnie Maria jest leczona na Uniwersytecie Medycznym w Ceará w Brazylii. Dzięki zastosowanej terapii może sama chodzić (do tej pory była noszona przez najbliższych na rękach). Jednak w dalszym ciągu komunikuje się jedynie za pomocą prostych dźwięków.

Marią opiekuje się jej macocha Dora. Kobieta przyznała w jednym z wywiadów, że wiele obcych osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że Maria ma tyle lat i traktują ją jak małą dziewczynkę: biorą na ręce, częstują cukierkami i zabawiają, co bardzo jej się podoba. Ponadto cała rodzina stara się zapewnić jej jak najlepsze warunki do życia, ponieważ wierzy, że Maria jest "darem od Boga".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.