Trwa ładowanie...

Monika Zamachowska wychowuje syna z zespołem Aspergera. Tomasz Malcolm ma już 18 lat

Tomasz Malcolm to syn z pierwszego małżeństwa Moniki Zamachowskiej. Urodził się w Anglii. W wieku ok. 5 lat zdiagnozowano u niego zespół Aspergera.

Zobacz film: "Zespół Aspergera"

Gdy Tomasz miał 6 lat, wrócił do Polski. I chociaż już wtedy pojawiły się pierwsze problemy - z diagnozą, ze znalezieniem szkoły - to tak naprawdę największe schody - jak podkreśla Zamachowska - zaczęły się, gdy syn gwiazdy zaczął dojrzewać.

Mama 18-letniego Tomasza zwróciła uwagę na to, jak ważną rolę właśnie w okresie dorastania spełniają rodzice. Osoby z zespołem Aspergera potrzebują bowiem ogromnego wsparcia emocjonalnego i ochrony przed rzeczywistością, której nie potrafią właściwie zinterpretować.

Monika Zamachowska 18 lat wychowuje syna z aspergerem
Monika Zamachowska 18 lat wychowuje syna z aspergerem

Gwiazda nie ukrywała też, że każdy dzień jest dla niej ogromnym wyzwaniem. "To jest ciągła frustracja, która blokuje. Sprawia, że nie kończymy pewnych zadań. Coś, co wczoraj było naszą pasją, dzisiaj przestało nas interesować” – mówiła Monika Zamachowska w audycji Michała Figurskiego "NieZŁY pacjent w Radiu ZET".

Monika Zamachowska nie pierwszy raz opowiedziała o zaburzeniach syna. "Mam wyrzuty sumienia z powodu inności Tomka" - mówiła gwiazda kilka miesięcy temu w rozmowie z Krystyną Pytlakowską, dziennikarką magazynu “Viva!.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.