Trwa ładowanie...

Mleko z prawej piersi różniło się kolorem od mleka z lewej. Powód jest niesamowity!

 Monika Matuszko
01.01.2019 22:52
Mleko matki różniło się kolorem w zależności od piersi
Mleko matki różniło się kolorem w zależności od piersi (Facebook)

Nasze ciała są zdolne do wielu ciekawych rzeczy, a tym bardziej ciała matek. Dowodów na to, jak bardzo niesamowity potrafi być organizm mamy, dostarczyła Chelsea Pryce z Kanady.

Na początku lutego 2017 r. Chelsea z Spruce Glove w Kanadzie opublikowała na Facebooku zdjęcie - widać na nim dwa woreczki, w których znajduje się odciągnięte mleko. Uwagę zwraca kolor mleka - jedno mleko jest białe, drugie żółte, mimo tego, że pochodzą od tej samej kobiety. Warto dodać, że kobieta karmi piersią dwuletniego syna Osirisa oraz Hendrixa, który ma 3 miesiące.

Chelsea opublikowała zdjęcie mleka, które różniło się kolorem
Chelsea opublikowała zdjęcie mleka, które różniło się kolorem

Kiedy Osiris zachorował, Chelsea zaczęła podawać chłopcom osobną pierś, aby zdrowy maluch nie zaraził się od chorego. I tak, Osiris otrzymywał pokarm z lewej piersi, a Hendrix z prawej.

Zobacz film: "Depresja u dzieci"

Zobacz także:

Po paru dniach mama odciągnęła mleko i zauważyła, że pokarm z lewej piersi, którą karmiony był chory chłopiec, jest bardziej żółty i przypomina siarę, będącą pierwszym pokarmem wytwarzanym przez kobietę. Obfituje ona w białka, witaminę A, a przede wszystkim ma dużo przeciwciał, działających jak „płaszcz odpornościowy” dla malucha.

- Każda pierś produkowała idealnie dopasowane mleko dla każdego dziecka. Nasze ciała są niesamowite! - napisała na swoim facebooku Chelsea.

7 faktów na temat mleka matki, o których nie miałaś pojęcia
7 faktów na temat mleka matki, o których nie miałaś pojęcia [6 zdjęć]

Pół roku, rok, dwa lata… optymalny czas karmienia piersią dla każdej kobiety jest inny. Jedno jest jednak

zobacz galerię

Jak widać, organizm kobiety na wiele sposobów dba o dobro własnych dzieci. W tym przypadku produkował dla chorego dziecka dostowowany pokarm, umożliwiający mu szybszy powrót do zdrowia. Czyż nie jest to wspaniałe?

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze