Trwa ładowanie...

Mężczyzna zemdlał podczas porodu. Zdjęcie hitem w sieci

Avatar placeholder
11.06.2019 11:14
Mężczyzna zemdlał podczas porodu. Zdjęcie hitem w sieci
Mężczyzna zemdlał podczas porodu. Zdjęcie hitem w sieci (reddit.com)

To, że ojciec jest obecny przy porodzie to coraz częściej standard, niż wyjątek. Zdarza się jednak, że dzielny tata nie wytrzymuje emocji, które towarzyszą mu podczas tej wyjątkowej chwili. Tak było w przypadku mężczyzny, którego zdjęcie pojawiło się w serwisie Reddit.

1. Tata przy porodzie

Na naszym profilu na Facebooku WP Dzieci często dyskutujemy o tym, czy mężczyzna powinien być obecny przy porodzie. Większość kobiet, które rodziły i mogły liczyć na wsparcie partnera, jest zdania, że obecność ojca dziecka powinna być obowiązkowa.

Zdarzają się również kobiety, które nie wyobrażają sobie, żeby w sali, w której rodzą znajdował się ich partner. Wynika to z faktu, że poród jest chwilą intymną i niezbyt widowiskową. Panie wolą się skupić na rodzeniu niż na obecności męża.

Mężczyzna zemdlał podczas, gdy jego żona rodziła dziecko
Mężczyzna zemdlał podczas, gdy jego żona rodziła dziecko (reddit)
Zobacz film: "Prawdziwe zdjęcia ciał po porodzie"

Zachowania mężczyzn na sali porodowej są różne. W większości ich rola sprowadza się do dotrzymywania towarzystwa żonie, masowania pleców, podawania płynów i dodawania otuchy. Czasem emocje biorą górę i kończy się tak jak w przypadku anonimowej pary z Reddita.

Na tym serwisie furorę zrobiło zdjęcie leżącego w sali porodowej mężczyzny. Obok niego klęczy personel medyczny, a jedna z kobiet trzyma nowo narodzone dziecko. Na pierwszym planie widzimy uśmiechniętą mamę, która jest rozbawiona nietypową sytuacją.

Prawdopodobnie zdjęcie zrobione było zaraz po przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. Dla ojca dziecka sytuacja okazała się być zbyt stresująca.

2. Ojciec obecny przy porodzie

Brytyjczycy przeprowadzili badania na temat tego, czy ojcowie decydują się być przy swoich partnerkach podczas porodu. Wynika z nich, że 90 proc. kobiet chce, żeby na sali towarzyszył im partner. Co ciekawe, nie są już tak zdecydowane, gdy już do porodu dojdzie. Tylko 16 proc. ankietowanych udziela wtedy odpowiedzi twierdzącej, podczas gdy nawet 11 proc. mówi, że obecność partnera to nie był dobry pomysł.

Podczas porodu 8 proc. mężczyzn opuszczało salę porodową, bo emocje okazywały się zbyt silne. 5 proc. przyszłych ojców mdlało w trakcie akcji porodowej.

Szkoły rodzenia mogą częściowo przygotować przyszłych rodziców na emocje związane z porodem, ale jak wiadomo teoria swoje, a w praktyce często okazuje się zupełnie inaczej.

Czasem może się skończyć tak, jak na powyższej fotce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze