"Mamo, tato! Idę do żłobka! Proszę, przygotujcie mnie!"

W życiu każdego dziecka przychodzi moment, w którym musi opuścić mamine ramiona i wejść do wymagającego świata samodzielnego człowieka. Najczęściej takim czasem jest pójście malucha do żłobka. I choć posyłanie pociechy do tej placówki ma tyle samo przeciwników, co zwolenników, często mamy nie mają innego wyboru i muszą wrócić do pracy.

Zobacz film: "Nie dla wszystkich dzieci znalazło się miejsce w żłobku. Obejrzyj film i zobacz, jak z problemem poradziła sobie pewna mama!"

Konieczność posyłania dziecka do żłobka to trudny czas zarówno dla mamy, jak i dla malucha. Poranne zostawianie dziecka pod opieką "cioć" jest często ogromną traumą, na którą nie jest przygotowany ani rodzic, ani maluszek. Teraz w sieci pojawiło się zdjęcie "porad", które zawisły na tablicy jednego ze żłobków.

Możemy na nim wyczytać porady dotyczące tego, jak przygotować malucha na pójście do żłobka.

Facebook.com
Facebook.com

Niektóre z nich zbulwersowały internautki.

Facebook.com
Facebook.com

Największe wzburzenie wywołał punkt nr 3 dotyczący tego, że idąc do żłobka dziecko nie powinno już ssać piersi. Mamy radzą, żeby omijać takie miejsca szerokim łukiem - zgadzacie się?

Facebook.com
Facebook.com

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.