Trwa ładowanie...

Ma 40 lat i jest dziewicą. "Kończy mi się czas"

 Maria Krasicka
18.08.2022 17:53
Ma 40 lat i jest dziewicą. "Kończy mi się czas"
Ma 40 lat i jest dziewicą. "Kończy mi się czas" (Instagram)

Lori LoLo Jones jest amerykańską sportsmenką, która odniosła wiele sukcesów zarówno w lekkoatletyce, jak i bobsleju. Jednak jak sama przyznaje, nie spełniła dotąd swojego największego marzenia - założenia rodziny. "Nic nie przeraża mnie bardziej niż poczucie, że brakuje mi czasu" - mówi 40-latka.

Lori LoLo Jones pragnie zostać mamą
Lori LoLo Jones pragnie zostać mamą (Instagram)

1. 40-letnia dziewica chce zostać mamą

Amerykańska lekkoatletka Lori LoLo Jones jest znana nie tylko ze względu na wybitne osiągnięcia sportowe. W 2012 roku przyznała w jednym z wywiadów, że marzy o założeniu rodziny, a ze względu na wiarę, czeka z seksem do ślubu.

Niestety, mimo upływu 10 lat, Lori Lolo dalej nie znalazła odpowiedniego mężczyzny, co sprawia, że jej marzenie o posiadaniu dziecka coraz bardziej się oddala. Z okazji swoich 40. urodzin kobieta postanowiła poruszyć problem późnego macierzyństwa na swoim Instagramie.

- Nic nie przeraża mnie bardziej niż poczucie, że brakuje mi czasu na założenie rodziny – napisała.

Jak przyznała, przez te wszystkie lata była krytykowana, ośmieszana i zawstydzana. Często musiała się mierzyć z nieprzychylnymi komentarzami na swój temat.

- Mówili, że jestem "zasuszona", że nigdy nie będę miała dzieci, że moje decyzje są złe – napisała. – Bycie kobietą jest trudne. Jesteśmy bardzo świadome tykania naszego "zegara biologicznego". Wiem, że kończy mi się czas. Zaufaj mi, byłam na randkach z facetami, którzy pytali mnie, czy w moim wieku mogę jeszcze mieć dzieci. Tak jakby moja wartość zależała tylko od tego czynnika - dodała.

2. Zamrożenie komórek jajowych

Lori LoLo przyznała również, że nigdy nie myślała, że będzie miała jakiekolwiek problemy z założeniem rodziny. Zawsze uważała, że ma wkrótce pozna mężczyznę, z którym będzie mogła planować dziecko.

Jednak przekraczając 40., Lori postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i zabezpieczyć swoje marzenie, zamrażając komórki jajowe. Według niej to najlepsza opcja dla kobiet, które z pewnych względów nie mogą w tym momencie zajść w ciążę, a nie chcą ryzykować, tym, że w przyszłości nie będą miały już takiej szansy.

- Pierwotnie chciałam to zrobić, mając 30 lat. Wtedy się na to nie zdecydowałam, bo po prostu myślałam, że spotkam mężczyznę mojego życia i wszystko się ułoży. Cóż, minęło 10 lat i tak się nie stało - przyznała. - Teraz czuję, że kamień spadł mi z serca. Nie czuję już presji znalezienia kandydata na męża - dodała.

Lori LoLo Jones zaapelowała także, że kobiety nie powinny się wstydzić swoich marzeń, zasad i poświęconego czasu na ustalenie, z kim i na jakich zasadach chcą żyć. Zwłaszcza, gdy chodzi o macierzyństwo.

Maria Krasicka, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze