Trwa ładowanie...

Książki dla dziewięciolatki. Top 5 polecanych książek dla dziewczynek

 Ewa Rosiecka
13.12.2021 20:47
Książki dla dziewięciolatków
Książki dla dziewięciolatków (Adobe Stock)

Książka to uniwersalny prezent, który nigdy nie traci na wartości. Jeśli dziecko lubi czytać, to książka z pewnością będzie dla niego drogocennym upominkiem. Dziś zastanowimy się jakie książki wybrać dla dziewięciolatki? Które pozycje są szczególnie polecane dla dziewczynek w tym wieku? Oto nasze propozycje!

spis treści

1. Dlaczego warto czytać książki?

Jakie są korzyści czytania książek? Niezliczone! Przede wszystkim:

  • kreatywność;
  • szybkie zapamiętywanie;
  • pogłębianie zdolności analitycznych;
  • rozwijanie wyobraźni;
  • ukształtowana osobowość;
  • szybsza koncentracja;
  • relaks;
  • bogate słownictwo;
  • większa wiedza;
  • spokojny sen.
Zobacz film: "Wysokie oceny za wszelką cenę"

To tylko kilka z korzyści, jakie płyną z czytania książek. Można wymienić także szybkie przyswojenie zasad ortografii, lepszy humor i... dłuższe życie. Kto z nas nie życzy tego naszym dzieciom? Warto zatem zachęcać do czytania już od najmłodszych lat.

Jaką książkę podarować dziewięciolatce? Poniżej publikujemy kilka najciekawszych naszym zdaniem propozycji dla dziewczynek w tym wieku. Zapraszamy do lektury!

2. Książka dla dziewięciolatki - "Dzieci z Bullerbyn"

Klasyka. "Dzieci z Bullerbyn" były dla wielu z nas pierwszą książką, którą przeczytaliśmy w całości. W wielu z nas zaszczepiła zamiłowanie do czytelnictwa. Powieść szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren jest dobrze znana na całym świecie, kto nie wie, kim jest Lisa, Brita, Anna, Ole, Bosse czy Lasse?

Powieść nie straciła nic ze swej magii przez wiele lat, współczesne dzieci w dalszym ciągu z chęcią czytają o przygodach dzieci z Bullerbyn. Z pewnością warto wziąć pod uwagę tę pozycję.

"Książka to sprawdzony prezent na święta" – przekonuje Tamara Arciuch i Bartosz Kasprzykowski
"Książka to sprawdzony prezent na święta" – przekonuje Tamara Arciuch i Bartosz Kasprzykowski

Książka kucharska albo komiks to świąteczne pewniki, bo książka jest dobra na wszystko - przekonują

przeczytaj artykuł

3. Książka dla dziewięciolatki - "Seria Biura Detektywistycznego Lassego i Mai"

Seria opowiada o przygodach młodych detektywów, których łączy przyjaźń i zamiłowanie do rozwiązywania zagadek. Dzieciaki zakładają razem biuro detektywistyczne i biorą udział w często niełatwych śledztwach.

Seria doczekała się również ekranizacji, które można obecnie oglądać w kinach i na DVD. Z pewnością ucieszy niejedną dziewięciolatkę.

4. Książka dla dziewięciolatki - "Pippi"

Kolejny klasyk, wspomnianej już wcześniej szwedzkiej autorki, Astrid Lindgren. Pippi ma 9 lat, rude włosy, mnóstwo piegów i niepokorny charakter. Zamieszkuje Willę Śmiesznotkę wraz z koniem i małpką.

Mama Pippi od dawna nie żyje, ojciec zaś jest kapitanem statku, większość czasu jest więc poza domem, dlatego Pippi sama dba o siebie i nie sprawia je to żadnego kłopotu. Pokazuje, że jest bardzo odważna i ze wszystkim świetnie sobie poradzi. Razem z dwójką przyjaciół przeżywa wspaniałe przygody, które z pewnością wciągną niejedną dziewięciolatkę.

5. Książka dla dziewięciolatki - "Ania z Zielonego Wzgórza"

Ciepła historia o przyjaźni, akceptacji i ciepła. Jedenastoletnia Ania Shirley przybywa na Zielone Wzgórze do domu Maryli i Mateusza Cuthbert. Ania jest sierotą, która wcześnie straciła rodziców, jednak mimo to swoim pozytywnym nastawieniem do życia podbija serca wszystkich wokół.

Przygody rudowłosej Ani to wciągająca opowieść, która swoim urokiem dostarcza młodym widzom niezapomnianych emocji, kolejny dobry pomysł na prezent dla dziewięciolatki.

6. Książka dla dziewięciolatki - "Baśniobór"

Bestseller "The New York Timesa". To baśniowa historia, mieszcząca się na kilku sporych tomach, która rozpoczyna się od wyjazdu Setha i Kendry do dziadka, którego w zasadzie nie znają, nie byli u niego od wielu lat, ponieważ starszy pan jest bardzo osobliwą i mało gościnną osobą.

Okazuje się, że dziwny staruszek kryje niesamowitą tajemnicę, którą dzieci odkrywają: dom, w którym mieszka, otoczony jest magicznym Baśnioborem, w którym żyją trolle, satyry, czarodzieje i wróżki.

Którą z tych pozycji znacie i polecacie?

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze