Trwa ładowanie...

Krzysztof– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Krzysztof– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Krzysztof– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Krzysztof imieniny obchodzi 2 marca, 5 marca, 15 marca, 14 kwietnia, 21 maja, 25 lipca, 20 sierpnia, 23 września i 31 października Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Krzysztofa jest 25 lipca.

2. Krzysztof - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są Krzysiek, Krzysio, Krzyś, Krzysiulek, Krzychu, Krzycho, Krzysztofek, Krzysieńko, Krzysinek, Krzychuń.

3. Krzysztof - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię męskie pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa Christophoros, a dokładnie Christo-pheros powstałego ze złączenia słów Christos i phero ; co w tłumaczeniu znaczy "niosący Chrystusa" czyli przynoszący Chrystusa lub też noszący w sobie Chrystusa.

4. Krzysztof - odpowiedniki w różnych językach

 • łacina: Christophorus
 • angielski: Christopher / Kristopher, Chris/Kris
 • francuski: Christophe
 • hiszpański: Cristóbal
 • szwedzki: Kristoffer
 • węgierski: Kristóf
 • włoski: Cristoforo.

5. Krzysztof - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Jak wygląda urlop rodzicielski w Polsce?"
 • Krzysztof Komeda: muzyk jazzowy
 • Krzysztof Kowalewski: aktor
 • Christoph Kreuzer: holenderski skoczek narciarski, austriackiego pochodzenia
 • Krzysztof Krawczyk: piosenkarz, kompozytor
 • Christopher Lamb: amerykański skoczek narciarski
 • Chris Lowe: muzyk (Pet Shop Boys)
 • Krzysztof Materna: konferansjer i satyryk telewizyjny
 • Christoph Metzelder - niemiecki piłkarz, grający na pozycji obrońcy.

6. Krzysztof - numerologia

Liczba imienia Krzysztof wynosi 4.

6.1. Główne cechy charakteru

Liczba imienia 4 podkreśla skromność oraz samoograniczenie. Główną cechą numerologicznej Czwórki jest prostoduszność. Surowość otoczenia zmusza Czwórkę do zaradności i oszczędnego korzystania z dobrodziejstw świata. Bardzo liczą się dla niej rozwiązania praktyczne, a nie hipotetyczne. Pracowitość, a także poświęcenie się dla innych ; oto motto typowej Czwórki. Liczba imienia 4 zmusza do pracy nad sobą i przynosi konieczność osobistego rozwoju. Numerologiczna 4 to liczba ewolucji. Charakterystyczna dla niej jest fascynacja bogactwem i dążenie do zdobycia dóbr materialnych.

6.2. Zawody

Z usługami dla ludności, niesieniem pomocy, np.: pielęgnacja chorych, kelner, rzemieślnik, pracownik niższego szczebla administracji, rzadziej praca na eksponowanych stanowiskach.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Czwórki odpowiada sile połączonych żywiołów powietrza i ziemi. To nieharmonijne połączenie wprowadzające wewnętrzne sprzeczności. W tym przypadku powietrze i ziemia nie wpływają na siebie i nie uzupełniają się wzajemnie. Tworzą przestrzeń sprzeczności wewnętrznych i samoograniczeń i powodują brak wiary w siebie.

6.4. Planety

Numerologiczna Czwórka planetarnie łączy się z wpływem Saturna i Urana. Saturn jest planetą odpowiedzialną za kształtowanie charakteru, a Uran za przekraczanie wewnętrznych ograniczeń. Uran jest w stanie wyzwolić z ograniczeń Saturna. Saturn jest związany z koniecznością podjęcia rozwoju duchowego.

6.5. Pory roku

Koniec lata, zima.

6.6. Miesiące

Sierpień, styczeń i luty.

6.7. Dni pomyślne

Sobota.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 4To te, które po redukcji numerologicznej dadzą 1 lub 4. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Ołów (uwaga w bezpośrednim kontakcie metal szkodliwy dla zdrowia), aluminium.

6.10. Kamienie

Obsydian śnieżny, gagat.

6.11. Kolory

Szary, ciemnobrązowy.

6.12. Tonacja

Ton d.

6.13. Amulety roślinne

Szałwia łąkowa, krwawnik pospolity.

6.14. Drzewa

Jodła, wierzba.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Nietoperz, pingwin cesarski, żółw.

6.16. Runy ochronne

Jera, isa.

6.17. Zapachy

Zapachy wytrawne, np.: modrzew, bratek, aloes.

6.18. Miejsca istotne

Jałowe pola, nieużytki, gospodarstwa rolne, urzędy, apteki, szpitale, miejsca związane z polityką.

6.19. Pomyślny kierunek

Południowy-wschód.

6.20. Życie rodzinne

Czwórka jest skłonna do sporych poświęceń dla rodziny. Dla Czwórki liczy się dobry poziom życia i zapewnienie wygody najbliższym.

6.21. Rozwój

Istotny dla Czwórki okres, to czas pomiędzy 15. a 21. rokiem życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Krzysztof współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 22 lub 4. Dwudziestka dwójka jest w stanie zmienić nastawienie Czwórki do świata na bardziej optymistyczne i wniesie dużo entuzjazmu. Dwie Czwórki z kolei mogą się doskonale wspierać i wiele razem osiągnąć.

6.23. Znak zodiaku

To imię jest doskonałe dla urodzonych w znaku Panny i Koziorożca. Są to znaki, którym przypisuje się stałość i praktyczne podejście do życia. Wodnik z kolei pozwoli Czwórce osiągnąć obrane cele poprzez mądre dopasowanie się do napotkanych okoliczności.

7. Krzysztof - dziecko

Osoby noszące imię Krzysztof w dzieciństwie mogą uchodzić za istoty niedostępne i zamknięte w sobie. To wynik silnego skupienia się na sobie oraz wykonywanych działaniach. W dzieciństwie Krzysztof ceni się skromność i oszczędność. Osoby o tym imieniu w młodości bardzo szanują posiadane dobra. Są cierpliwe i zdolne do poświęceń dla większości, głównie w sferze niematerialnej.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Krzysztof - schyłek życia i starość

Imię Krzysztof niesie schyłek życia z silnym skupieniem się na własnych sprawach. Krzysztof dąży raczej do utrzymywania dystansu od innych i twardego stąpania po ziemi. Zdobyta wiedza i doświadczenie w młodości pomagają w codziennej egzystencji.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze