Trwa ładowanie...

Kryształowe dzieci. Kim są?

Kryształowe dzieci, według koncepcji Doreen Virtue, zmieniają świat na lepsze. Mają stworzyć lepsze jutro: bez przemocy i agresji. Pokolenie indygo ma zatem do wykonana szczególną misję. Sprawdzamy, kim są dzieci indygo i jakimi cechami wyglądu wyróżniają się diamentowe dzieci.

Zobacz film: "Wybór odpowiedniego przedszkola"

spis treści

1. Kryształowe dzieci – Virtue Doreen (twórczyni teorii)

O dzieciach indygo, zwanych też kryształowymi czy diamentowymi, po raz pierwszy napisała dr Virtue Doreen. Psychoterapeutka obdarzona darem jasnowidzenia dowodzi, że w XX wieku na świat zaczęły przychodzić tzw. stare dusze istoty, które wyróżniają się wysokim zaawansowaniem w rozwoju duchowym. Teoria to jeden z konceptów ruchu New Age.

Pierwszym pokoleniem były dzieci indygo, dzieci kryształowe kolejnym. Są według koncepcji Virtue Doreen zesłane nam po to, by zbawić świat. Wyróżniają się mądrością, bystrym spojrzeniem i radością. A jakimi cechami zewnętrznymi wyróżniają się dzieci indygo i kryształowe?

2. Dzieci indygo – cechy fizyczne

Cechą charakterystyczną dzieci indygo są kryształowe oczy. Duże, jasne, o przenikliwym spojrzeniu, mają wręcz hipnotyczną moc.

Dzieci te są też bardzo zwinne. Mają doskonale wyostrzony zmysł równowagi, co by tłumaczyło ich zamiłowanie do wspinania się.

Wyróżnia je też kryształowa aura, która charakteryzuje się kolorem indygo (niebiesko-fioletowym). Dzieci mają ją roztaczać wokół siebie i ma być ona widoczna dla otoczenia.

3. Dziecko indygo – charakterystyka

Dzieci indygo mają być obdarzone szczególnymi cechami, zwłaszcza mocą wykrywania nieuczciwości. Zdaniem twórczyni tego poglądu, dzieci te doskonale wiedzą, kiedy są oszukiwane. Potrafią jak nikt inny odzielić prawdę od fałszu. Nie dają też sobą manipulować i mają problem z dopasowaniem się do reguł panujących w szkole czy w domu rodzinnym.

  Jak materialnie przygotować się na narodziny dziecka?
Jak materialnie przygotować się na narodziny dziecka?

Wieść o zostaniu rodzicami jest bez wątpienia jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka.

przeczytaj artykuł

4. Kryształowe dzieci. Jak rozpoznać?

Dzieci indygo utorowały drogę na świecie kryształowym dzieciom (te urodziły się po 1995 r.). Wśród cech, które je wyróżniają, są:

  • wykrywanie nieuczciwości,
  • odwaga (zwłaszcza w wygłaszaniu własnych opinii),
  • życie przekonanym o swojej wyższości (wiedzą kim są i po co zostały zesłane),
  • królewska godność,
  • wybitne zdolności twórcze i artystyczne,
  • sprzeciwianie się systemom, np. szkolnym.

Dzieci indygo (dzieci kryształowe również) wykazują też pewne zachowania, które utrudniają im funkcjonowanie w społeczeństwie, zwłaszcza w grupie rówieśniczej (koledzy i koleżanki są jednak dla nich drugorzędni lub zupełni nieistotni, bo nierozumieją ich szczególnego daru). Dzieci indygo bywają niecierpliwe, trudno im dostosować się do jakiś reguł. Buntują się i nie lubią zadań, które nie wymagają twórczego myślenia. Są przekonane o własnej wyjątkowości, o czym nie boją się mówić.

Virtue Doreen twierdziła w swojej książce, że dzieci indygo obdarzone są mocą uzdrawiania i mają zdolności telepatyczne. Potrafią też komunikować się z aniołami, a także ze zwierzętami i naturą.

5. Dzieci kryształowe. Cechy wyjątkowe czy objawy zaburzeń?

Twórczyni teorii o dzieciach indygo przestrzegała, że tracą one swą wyjątkową moc, kiedy zostaną im podane leki.

Eksperci ostrzegają: wiara w to, że nasze dziecko ma szczególny dar, może opóźnić postawienie rozpozniania zespołu Aspergera lub ADHD. To bowiem te zaburzenia mogą dotyczyć dzieci, których rodzice uznają za dzieci indygo. Tłumaczenie problemów pozaziemskimi mocami może nasilić ich skalę.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.