Trwa ładowanie...

Krystyna– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Krystyna– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Krystyna– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Krystyna imieniny obchodzi 18 stycznia, 14 lutego, 13 marca, 24 lipca, 6 listopada, 5 grudnia i 27 grudnia Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Krystynaa jest 24 lipca.

2. Krystyna - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są Krysia, Kryśka, Krystynka, Krystusia, Krynia, Krynieczka, Krysiunia, Krysieńka, Krysieczka, Krysiula.

3. Krystyna - pochodzenie i znaczenie

Jest to żeński odpowiednik imienia Krystyn. Oznacza "pochodząca od Chrystusa".

4. Krystyna - odpowiedniki w różnych językach

 • łacina - Christina, Cristina
 • angielski - Christine, Cristina
 • niemiecki - Christine, Christina
 • francuski - Christine
 • hiszpański - Cristina.

5. Krystyna - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Czego należy unikać w ciąży?"
 • Krystyna Bochenek - dziennikarka radiowa, wicemarszałek Senatu RP(VII Kadencji), organizatorka Ogólnopolskich Imienin Krystyn i ogólnopolskiego Dyktanda
 • Krystyna Chojnowska-Liskiewicz- jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, inżynier budowy okrętów, pierwsza kobieta na świecie, która samotnie opłynęła dookoła Ziemię
 • Krystyna Czubówna - polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna, lektor filmów przyrodniczych i audycji radiowych
 • Krystyna Goldbergowa - polska redaktorka książek i dziennikarka
 • Krystyna Janda - polska aktorka filmowa i teatralna, prozaik i felietonistka, piosenkarka: dyrektor teatru
 • Krystyna Loska - prezenterka telewizyjna i spikerka
 • Krystyna Nepomucka - polska felietonistka i pisarka
 • Krystyna Ozga - polska polityk, samorządowiec, wicewojewoda łódzki, posłanka na Sejm.

6. Krystyna - numerologia

Liczba imienia Krystyna wynosi 7.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Siódemka jest romantyczna. Typowa dla liczby imienia 7 jest wiara w cuda, które Siódemce często się zdarzają. Osoby o numerologii 7 posiadają głęboki wgląd w świat wewnętrzny. Można odnieść wrażenie, że Siódemce jak żadnej innej wibracji dane jest przenikanie sfer subtelnych. Wyobraźnia, mistycyzm i wiara, kształtują znaczną część osobowości. Liczba imienia 7 daje osobę wrażliwą i delikatną o nadzwyczaj rozwiniętej intuicji.

6.2. Zawody

Wykorzystujące unikalną umiejętność wyrażenia archetypów i czerpania natchnienia z pokładów nieświadomości, np. misjonarz, poeta, artysta.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Siódemki odpowiada sile połączonych żywiołów wody i ognia. Woda podgrzewana jest przez ogień, osiągając stan wrzenia. Woda symbolizuje intuicję i wrażliwość; cechy charakterystyczne dla tej wibracji. Woda potrafi też stłumić ogień odpowiedzialny za konkretne i szybkie działanie.

6.4. Planety

Numerologiczna Siódemka planetarnie łączy się z wpływem Neptuna i Jowisza. Te planety podkreślają silny wpływ sfery subtelnej na życie codzienne, a także zbliżają do siebie niebo oraz ziemię, tak by te sfery przenikały się wzajemnie.

6.5. Pory roku

Przedwiośnie, wiosna i koniec jesieni.

6.6. Miesiące

Marzec i grudzień.

6.7. Dni pomyślne

Czwartek.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 7To te, które po redukcji numerologicznej dadzą 3 lub 9. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Cyna oraz stopy metali.

6.10. Kamienie

Oko, koral.

6.11. Kolory

Fioletowy, błękitny.

6.12. Tonacja

Ton c.

6.13. Amulety roślinne

Knieć błotna, bluszcz pospolity, wiechlina roczna.

6.14. Drzewa

Sosna, wierzba.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Koń, waleń szary, albatros.

6.16. Runy ochronne

Algiz, eisaz.

6.17. Zapachy

Miłe i tajemnicze, np.: limetka, konopie, kozłek lekarski.

6.18. Miejsca istotne

Tereny podmokłe, rafa koralowa. Brzegi mórz, rzek, jezior. Sanktuaria i świątynie oraz miejsca odosobnienia, np.: klasztory, szpitale, więzienia, itp. Kina i opery.

6.19. Pomyślny kierunek

Północny zachód.

6.20. Życie rodzinne

Życie rodzinne może układać się ze zmiennym szczęściem. Czasem też, codzienne obowiązki związane z utrzymaniem domu przerastają predyspozycje Siódemki.

6.21. Rozwój

Istotny okres dla Siódemki, to czas powyżej 40. roku życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Krystyna współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 3 lub 9. Roztropna Trójka jest w stanie dopełnić Siódemkę. Ich wzajemne połączenie pozwoli wzmocnić siłę przebicia Siódemki i jej pewność siebie. Dziewiątka podkreśli pozytywne cechy Siódemki.

6.23. Znak zodiaku

Imię Krystyna jest idealne dla urodzonych w znaku Bliźniąt, Strzelca i Ryb. Strzelec i Ryby są znakami, które ujawniają inklinacje duchowe. Potrafią pogodzić sferę ducha i sacrum. Bliźnięta z wrodzoną wszechstronnością również sprzyjają osobom o tym imieniu.

7. Krystyna - dziecko

Osoby noszące imię Krystyna w dzieciństwie są silnie zżyte z rodziną. Liczy się nie tylko rodzina, ale i wartości, które ona z sobą niesie. Dziecko-domator; to sformułowanie trafnie opisuje typ usposobienia oraz widoczne upodobania. Osoby o tym imieniu w młodości chętnie przebywają w dobrze znanych miejscach. Źle natomiast znoszą samotność. W młodości szukają towarzystwa mądrych osób, lecz uczucia grają pierwszorzędną rolę.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Krystyna - schyłek życia i starość

Schyłek życia osoby o imieniu Krystyna będzie pogodny i spędzony w rodzinnym gronie. Troskliwa opieka i poczucie bezpieczeństwa jest normą w tym przypadku. Pojawiają się tendencje opiekuńcze i zajęcie innymi, również często zwierzętami. Widoczne jest dobre porozumienie z otoczeniem i zgoda z samym sobą.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze