Trwa ładowanie...

Krystyn– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Krystyn– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Krystyn– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Krystyn imieniny obchodzi 29 kwietnia, 23 lipca i 13 listopada. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Krystyna jest 13 listopada.

2. Krystyn - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są Krysio, Krystynek, Krystynio, Krystyno, Krystuś, Krystuń, Kristi, Krysti, Krystiusz, Krystusiek.

3. Krystyn - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię męskie wywodzące się z łaciny, a powstałe ze słowa Chrystus, do którego dodano przyrostek -inus, wskazujący na zależność lub pochodzenie.

4. Krystyn - odpowiedniki w różnych językach

  • łacina - Christianus
  • hiszpański - Kristian Cristian
  • włoski - Cristiano
  • rosyjski - Hristian
  • czeski - Kristián.

5. Krystyn - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Oddychaj czysto - webcast z dr hab. n. med. Wojciechem Feleszko"
  • święty Krystyn - jeden z Pięciu Braci Męczenników (zwanych również Pierwszymi Męczennikami Polski) w 1003r. zamordowanych w napadzie rabunkowym
  • Krystyn Gondek - polski duchowny katolicki, błogosławiony Kościoła katolickiego - zginął w 1942 w KL Dachau
  • Krystyn Strzelecki: polski chirurg, major rezerwy WP, wyróżniony medalem:Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata
  • Krystyn Lach Szyrma: polski filozof, literat, działacz kulturalny, uczestnik powstania listopadowego
  • Stanisław Krystyn Zaremba: polski taternik i alpinista oraz matematyk.

6. Krystyn - numerologia

Liczba imienia Krystyn wynosi 6.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Szóstka posiada wielką umiejętność budowania głębokich relacji z otoczeniem. Typowa Szóstka to urodzony dyplomata i negocjator, szczególnie ceniona jest jej zdolność współdziałania z innymi. Widoczne jest również oddanie rodzinie i bliskim. Szóstka stworzona została przede wszystkim do życia rodzinnego! Osoba nosząca imię odpowiadające numerologicznej 6 jest realistą i romantykiem w jednym. Optymizm i pogoda ducha nigdy nie opuszczają Szóstek. Liczba imienia 6 niesie z sobą szlachetność i bezinteresowne oddanie sprawie.

6.2. Zawody

Wykorzystujące zdobyte doświadczenie życiowe. Szóstka doskonale realizuje się w firmach rodzinnych oraz w zawodach, gdzie konieczny jest kontakt z ludźmi.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Szóstki odpowiada sile połączonych żywiołów wody i powietrza. To połączenie dwóch odmiennych emanacji. Woda dzięki powietrzu zachowuje swą świeżość. Powietrze lekkie i ulotne nasycone wodą daje ożywczą bryzę. Podgrzana woda przechodzi w stan lotny i unosi się w powietrzu. Otrzymując inny stan skupienia zwiększa elastyczność.

6.4. Planety

Planetarnie łączy się Szóstka z wpływem Księżyca i Jowisza. Księżyc silnie podkreśla sferę uczuć i wrażliwości. Jowisz wprowadza łagodność i wyrozumiałość. Wspólnie Księżyc i Jowisz tworzą niezwykle korzystne połączenie, które przynosi w życiu szczęście.

6.5. Pory roku

Lato i zima.

6.6. Miesiące

Czerwiec, listopad.

6.7. Dni pomyślne

Poniedziałek i czwartek.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 6To te, które po redukcji numerologicznej dadzą 2 lub 6. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Srebro, miedź.

6.10. Kamienie

Kamień księżycowy, malachit.

6.11. Kolory

Szaroniebieski i srebrny.

6.12. Tonacja

Ton c.

6.13. Amulety roślinne

Czartwa pospolita, tarnina, powój polny.

6.14. Drzewa

Figowiec, wiąz.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Pies, konik morski, daniel.

6.16. Runy ochronne

Berkanan, odala.

6.17. Zapachy

Subtelne i egzotyczne, np.: lotos, jaśmin, eukaliptus.

6.18. Miejsca istotne

Zabytki, dom rodzinny, ziemia ojczysta, przedszkola i szkoły, stołówki, archiwa.

6.19. Pomyślny kierunek

Północ.

6.20. Życie rodzinne

Szóstka to wibracja, która jak żadna inna liczba posiada doskonałe predyspozycje do założenia rodziny. Numerologiczna szóstka bez rodziny więdnie. Rodzina jest motorem jej działania i rezerwuarem sił.

6.21. Rozwój

Istotny okres dla Szóstki wypada pomiędzy 30. i 45. rokiem życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Krystyn współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 2 lub 5. Spokojna, nieco powtarzalna i solidna Dwójka da oparcie szukającej ciepła rodzinnego Szóstce. Piątka z doskonałym wyczuciem niuansów doceni wartość Szóstki.

6.23. Znak zodiaku

Imię Krystyn jest idealne dla urodzonych w znaku Byka, Raka i Skorpiona. Znaki te obdarzają cechami takimi jak umiłowanie spokoju, podkreślenie silnych związków z bliskimi i z rodziną. Ponadto współgrają z dobrze rozwinięta zmysłowością, wrażliwością i intuicją imienia Krystyn.

7. Krystyn - dziecko

Osoby noszące imię Krystyn już w dzieciństwie posiadają umiejętność postępowania honorowego i godnego. W związku z tym w pierwszych latach życia i we wczesnej młodości uwidaczniają się wyszukane maniery. Krystyn przykłada wielką wagę do elegancji. Jeżeli cechy te zostaną utrwalone w młodości, to ułatwią start w dorosłe życie. To imię w pierwszych latach życia,obdarza twórczym duchem i kreatywnością.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Krystyn - schyłek życia i starość

Na starość autorytet osoby o imieniu Krystyn w rodzinie jest niepodważalny. Zdobyte bogate doświadczenie jest skarbnicą wiedzy o życiu, z której chętnie korzystają inni. W wieku dojrzałym ujawnia się spory temperament i ochota do działań twórczych. Schyłek życia będzie spędzony pomyślnie.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze