Trwa ładowanie...

Konstanty– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Konstanty– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Konstanty– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Konstanty imieniny obchodzi 23 stycznia, 17 lutego, 11 marca i 30 listopada.

2. Konstanty - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są Konstantek, Konstancjo, Konsti, Konti, Kot, Kotek, Koti, Konstantynek, Konstantynko, Kontuś.

3. Konstanty - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię męskie, które wywodzi się od łacińskiego przydomka Constantinus, pochodzącego od wyrazu constans "stały, niezłomny, stanowczy".

4. Konstanty - odpowiedniki w różnych językach

 • albański - Kostandin
 • bułgarski - Konstantin
 • holenderski - Constantijn
 • angielski - Constant
 • francuski - Constant, Constantin.

5. Konstanty - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Oddychaj czysto - webcast z dr hab. n. med. Wojciechem Feleszko"
 • Konstantyn I Wielki łac. Gaius Flavius Valerius Constantinus: cesarz rzymski od 306 roku, święty Kościoła prawosławnego: był pierwszym cesarzem, który przeszedł na chrześcijaństwo
 • Konstantyn Afrykańczyk (XI wiek), tłumacz arabskich dzieł medycznych
 • Constantin Brâncui: rzeźbiarz rumuński, działający we Francji
 • Konstantin Ciołkowski: rosyjski uczony, jeden z pionierów astronautyki, twórca modelu teorii ruchu i budowy rakiety kosmicznej
 • Konstanty Ildefons Gałczyński: polski poeta
 • Konstantinos Stefanopulos - prezydent Grecji w latach 1995-2005
 • Konstanty Tukałło: polski profesor, chirurg, senator II kadencji
 • Konstanty Tyszkiewicz, hrabia - archeolog i krajoznawca
 • Konstanty Adam Wojtaszczyk: polski politolog i prawnik, specjalista z zakresu integracji europejskiej.

6. Konstanty - numerologia

Liczba imienia Konstanty wynosi 4.

6.1. Główne cechy charakteru

Liczba imienia 4 podkreśla skromność oraz samoograniczenie. Główną cechą numerologicznej Czwórki jest prostoduszność. Surowość otoczenia zmusza Czwórkę do zaradności i oszczędnego korzystania z dobrodziejstw świata. Bardzo liczą się dla niej rozwiązania praktyczne, a nie hipotetyczne. Pracowitość, a także poświęcenie się dla innych ; oto motto typowej Czwórki. Liczba imienia 4 zmusza do pracy nad sobą i przynosi konieczność osobistego rozwoju. Numerologiczna 4 to liczba ewolucji. Charakterystyczna dla niej jest fascynacja bogactwem i dążenie do zdobycia dóbr materialnych.

6.2. Zawody

Związane z usługami dla ludności, niesieniem pomocy, np.: pielęgnacja chorych, kelner, rzemieślnik, pracownik niższego szczebla administracji, rzadziej praca na eksponowanych stanowiskach.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Czwórki odpowiada sile połączonych żywiołów powietrza i ziemi. To nieharmonijne połączenie wprowadzające wewnętrzne sprzeczności. W tym przypadku powietrze i ziemia nie wpływają na siebie i nie uzupełniają się wzajemnie. Tworzą przestrzeń sprzeczności wewnętrznych i samoograniczeń i powodują brak wiary w siebie.

6.4. Planety

Numerologiczna Czwórka planetarnie łączy się z wpływem Saturna i Urana. Saturn jest planetą odpowiedzialną za kształtowanie charakteru, a Uran za przekraczanie wewnętrznych ograniczeń. Uran jest w stanie wyzwolić z ograniczeń Saturna. Saturn jest związany z koniecznością podjęcia rozwoju duchowego.

6.5. Pory roku

Koniec lata, zima.

6.6. Miesiące

Sierpień, styczeń i luty.

6.7. Dni pomyślne

Sobota.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 4To te, które po redukcji numerologicznej dadzą 1 lub 4. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Ołów (uwaga w bezpośrednim kontakcie metal szkodliwy dla zdrowia), aluminium.

6.10. Kamienie

Obsydian śnieżny, gagat.

6.11. Kolory

Szary, ciemnobrązowy.

6.12. Tonacja

Ton d.

6.13. Amulety roślinne

Szałwia łąkowa, krwawnik pospolity.

6.14. Drzewa

Jodła, wierzba.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Nietoperz, pingwin cesarski, żółw.

6.16. Runy ochronne

Jera, isa.

6.17. Zapachy

Zapachy wytrawne, np.: modrzew, bratek, aloes.

6.18. Miejsca istotne

Jałowe pola, nieużytki, gospodarstwa rolne, urzędy, apteki, szpitale, miejsca związane z polityką.

6.19. Pomyślny kierunek

Południowy-wschód.

6.20. Życie rodzinne

Czwórka jest skłonna do sporych poświęceń dla rodziny. Dla Czwórki liczy się dobry poziom życia i zapewnienie wygody najbliższym.

6.21. Rozwój

Istotny dla Czwórki okres, to czas pomiędzy 15. a 21. rokiem życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Konstanty współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 22 lub 4. Dwudziestka dwójka jest w stanie zmienić nastawienie Czwórki do świata na bardziej optymistyczne i wniesie dużo entuzjazmu. Dwie Czwórki z kolei mogą się doskonale wspierać i wiele razem osiągnąć.

6.23. Znak zodiaku

To imię jest doskonałe dla urodzonych w znaku Panny i Koziorożca. Są to znaki, którym przypisuje się stałość i praktyczne podejście do życia. Wodnik z kolei pozwoli Czwórce osiągnąć obrane cele poprzez mądre dopasowanie się do napotkanych okoliczności.

7. Konstanty - dziecko

Osoby noszące imię Konstanty już w dzieciństwie posiadają umiejętność postępowania honorowego i godnego. W związku z tym w pierwszych latach życia i we wczesnej młodości uwidaczniają się wyszukane maniery. Konstanty przykłada wielką wagę do elegancji. Jeżeli cechy te zostaną utrwalone w młodości, to ułatwią start w dorosłe życie. To imię w pierwszych latach życia,obdarza twórczym duchem i kreatywnością.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Konstanty - schyłek życia i starość

Na starość autorytet osoby o imieniu Konstanty w rodzinie jest niepodważalny. Zdobyte bogate doświadczenie jest skarbnicą wiedzy o życiu, z której chętnie korzystają inni. W wieku dojrzałym ujawnia się spory temperament i ochota do działań twórczych. Schyłek życia będzie spędzony pomyślnie.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze