Trwa ładowanie...

Kobieta z zespołem policystycznych jajników zaszła w ciążę. Urodziła albinosa

Avatar placeholder
11.01.2019 12:01

U Shannon Conerty w wieku 15 lat lekarze zdiagnozowali zespół policystycznych jajników (PCOS). To zaburzenie hormonalne, które ma niekorzystny wpływ na funkcjonowanie jajników. W jajnika powstają pęcherzyki, w których rozwija się komórka jajowa, ale nie dostaje się ona do jajowodów i nie może dojść do zapłodnienia lub też wydalenia jej. Z obumierających pęcherzyków tworzą się małe torbiele.

Do objawów świadczących o zespole policystycznych jajników należą zaburzenia miesiączkowania, długi czas trwania zespołu napięcia przedmiesiączkowego, kłopoty ze skórą i skłonność do tycia. Leczenie PCOS jest bardzo trudne i polega na przyjmowaniu odpowiednich dawek hormonów. Terapia jest długotrwała, nie zapewnia też całkowitego wyleczenia.

Zespół policystycznych jajników znacznie obniża szanse kobiety na zajście w ciążę. W przypadku Shannon powodzenie wynosiło tylko 10 proc. Ona i jej partner Tom przez kilka lat bezskutecznie starali się o dziecko. W końcu im się udało. Ava przyszła na świat w 2018 roku i oczarowała wszystkich. Ta piękna dziewczynka ma rzadką wadę genetyczną, która jest widoczna w jej wyglądzie. Zobacz wideo i dowiedz się więcej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze