Trwa ładowanie...

Kobieta opublikowała na Facebooku zdjęcia swoich piersi, aby ostrzec inne kobiety

Matka trójki dzieci dzieli się na Facebooku odważnymi zdjęciami, na których widać wgłębienia na jej piersiach. Kobieta ostrzega, że był to jedyny objaw, który skłonił ją do pójścia do lekarza.

Zobacz film: "Jak zapobiec dużej umieralności z powodu raka piersi?"

Sherrie Rhodes opublikowała na swoim profilu te intymne zdjęcia, aby zwiększyć świadomość kobiet odnośnie do potencjalnych objawów raka piersi. Jej post polubiono i udostępniono setki razy.

Sherrie wspomina, że zmiany na swojej piersi zauważyła, gdy przymierzała nowy kostium kąpielowy. Wgłębienia wyglądały trochę dziwnie i dlatego wzbudziły jej niepokój. Zmiany jednak bardzo różniły się od tych, które zwykle są związane z rakiem.

(Facebook/Sherrie Rhodes)

Jednak kobieta widziała post o podobnych wgłębieniach będących oznaką czegoś dziwnego, więc umówiła się na wizytę u lekarza rodzinnego. Nie była zbytnio zmartwiona, ponieważ nie wyczuwała guza ani nie miała innych dolegliwości.

Lekarza rodzinny skierował ją na badania do poradni onkologicznej, gdzie wykryto zmianę w jej piersi. Następnie kobieta została skierowana na mammogram i po badaniu usłyszała diagnozę.

Informacja była dla niej szokiem, nie mogła przestać płakać. Myślała o trójce swoich dzieci i nie wiedziała jak ma im o tym powiedzieć.

Najczęściej ignorowane przez kobiety symptomy raka piersi
Najczęściej ignorowane przez kobiety symptomy raka piersi [6 zdjęć]

Rak piersi jest chorobą, która przychodzi niespodziewanie. U większości kobiet walka o życie zaczyna...

zobacz galerię

Jednocześnie Sherrie niemal od razu po wyjściu od lekarza podjęła decyzję, że musi opublikować odpowiedni post na Facebooku, aby ostrzec inne kobiety.

Kobieta miała świadomość, że to intymny rejon jej ciała i była bardzo zdenerwowana, gdy robiła zdjęcie. Stwierdziła jednak, że warto to zrobić, jeżeli pomoże to chociaż jednej osobie.

Sama podkreśla, że gdyby nie zobaczyła podobnego postu na Facebooku, nigdy by nie skojarzyła takich wgłębień z rakiem.

(Facebook/Sherrie Rhodes)

Sherrie podzieliła się zdjęciami, aby zachęcić inne kobiety do sprawdzania każdej zmiany w wyglądzie ich piersi, która odbiega od normy. Kobiety powinny mieć świadomość, że o rozwoju raka piersi nie świadczą tylko wyczuwalne guzki.

Od tamtego czasu post został udostępniony prawie 700 razy, a Sherrie skontaktowała się z kobietami, które mają takie same wgłębienia na piersiach i nie wiedziały, że mogą one wskazywać na raka.

Od czasu publikacji postu, pani Rhodes została zasypana listami pełnymi słów wsparcia, w których ludzie docenili ją za to, że w takiej sytuacji pomyślała o tym, aby pomóc innym. Stała się tym samym inspiracją zarówno dla przyjaciół, jak i zupełnie obcych osób.

ZOBACZ TAKŻE:

Gilly Whitton napisała, że zanim przeczytała post, bardzo bała się nie tylko dotknąć swoich piersi, ale również spojrzeć na nie lub obejrzeć w lustrze. Podejście kobiety zmieniło się po tym, jak zobaczyła zdjęcia swojej przyjaciółki. Dzięki nim kobieta po raz pierwszy zbadała i dokładnie obejrzała swoje piersi. Gilly jest bardzo wdzięczna przyjaciółce za to, że podzieliła się swoją historią tak szybko po rozpoznaniu.

W leczeniu raka najistotniejszą rolę odgrywa wczesna diagnoza. Dlatego historie ludzi, takich jak Sherrie są tak ważne. Im większa świadomość objawów choroby, tym większe szanse na wyleczenie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.