Trwa ładowanie...

Kasjusz– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Kasjusz– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Kasjusz– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Kasjusz imieniny obchodzi 15 maja, 29 czerwca, 10 października.

2. Kasjusz - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są Kasjuszek, Kasjunio, Kasjusio, Kasjuszo, Kasek, Kasiek, Kasjuszyn, Kas, Kasko, Kaskuś.

3. Kasjusz - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię męskie pochodzące od łacińskiej nazwy rodu; ta prawdopodobnie stanowiła skrót z imienia złożonego: Cassignatus, Cassimara czy Cassisuratus. Inna teoria głosi, że pochodzenie tej nazwy rodowej wywodzi się od łacińskiego cassus ; "pozbawiony czegoś, ogołocony z czegoś" lub też od etruskiego słowa, oznaczającego: biedny.

4. Kasjusz - odpowiedniki w różnych językach

 • angielski: Cassian, Cassius
 • portugalski: Cassio
 • hiszpański: Cassio
 • włoski - Cassio.

5. Kasjusz - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Witaminy w ciąży"
 • Cassius Baloyi: południowoafrykański bokser
 • Kasjusz Cherea: trybun pretorianów, uczestnik spisku przeciw Kaliguli
 • Lucjusz Kasjusz Dion Kokcejanus: rzymski historyk pochodzenia greckiego oraz senator i dwukrotny konsul
 • Cassius Marcellus Clay: amerykański abolicjonista i dyplomata
 • Muhammad Ali, właśc. Cassius Marcellus Clay, Jr.: bokser amerykański
 • Cássio Ramos: brazylijski piłkarz
 • Cássio Alessandro de Souza: brazylijski piłkarz
 • Cássio de Souza Soares: brazylijski piłkarz.

6. Kasjusz - numerologia

Liczba imienia Kasjusz wynosi 8.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna 8 obdarza witalnością i siłą. Motto życiowe typowych Ósemek powinno brzmieć: mądrość, odpowiedzialność i uznanie, gdyż te przymioty dają im zamożność. Intuicja pozostaje na drugim planie. Liczba imienia 8 zapewnia funkcjonowanie na wysokim poziomie moralnym, daje zrozumienie porządku społecznego, wzmacnia determinację, a także tworzy tzw. zależności karmiczne, czyli wpływ przeszłości na kształtowany obecnie los, bieżące działanie i jego skutki dla przyszłości. Wibracja numerologicznej Ósemki jest nierozerwalnie związana z reinkarnacją duszy i cyklem wcieleń.

6.2. Zawody

Wykorzystujące determinację i upór w działaniu. Dla Ósemek szczęście przynosi zajęcie związane z obrotem gotówki i kosztowności, np.: praca w banku, lombardzie, silnej korporacji.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Ósemki odpowiada sile połączonych żywiołów ziemi i powietrza. W tej wibracji spotyka się masywna, materialna natura ziemi z ruchliwym i delikatnym powietrzem. W tym przypadku powietrze z powodu swojej ruchliwości jest inspirujące dla masywnej ziemi. Ziemia w zamian nasyca powietrze zmysłowym i oszałamiającym zapachem natury.

6.4. Planety

Numerologiczna Ósemka podlega wpływowi Plutona i Wenus. Te dwie planety łączy jedna wspólna cecha, a mianowicie bogactwo. Pluton wprowadza do działania determinację, wojowniczość i chęć narzucenia dominacji. Wenus łagodzi obyczaje i wspomaga w przestrzeni budowania korzystnych relacji z innymi ludźmi.

6.5. Pory roku

Wiosna i jesień.

6.6. Miesiące

Maj, przełom października i listopada.

6.7. Dni pomyślne

Piątek.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 8To te, które po redukcji numerologicznej dadzą 2 lub 3. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Platyna i brąz.

6.10. Kamienie

Magnetyt, szmaragd.

6.11. Kolory

Zielony, purpura.

6.12. Tonacja

Ton g.

6.13. Amulety roślinne

Jaskier ostry (roślina trująca), mak polny, bez czarny.

6.14. Drzewa

Orzech, buk.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Sęp, skorpion, wilk.

6.16. Runy ochronne

Perdo, ingwaz.

6.17. Zapachy

Przyjemne korzenne, np.: imbiru, zawilca i lawendy.

6.18. Miejsca istotne

Winnice, ogrody, podziemia, składowiska materiałów do recyklingu, banki. Miejsca związane z bogactwem i gromadzonymi dobrami. Z pięknem ciała i zmysłowością.

6.19. Pomyślny kierunek

Północny-wschód.

6.20. Życie rodzinne

Dla rodziny Ósemka zrobi wszystko. Osoby o tym imieniu są gotowe do poświęceń.

6.21. Rozwój

Istotny dla Ósemki okres, wypada powyżej 50. roku życia i trwa do początków starości.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Kasjusz współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 2 lub 11. Dwójka wzmocni sferę materialną i zmysłową Ósemki. Jedenastka pozwoli spojrzeć na świat z innej perspektywy. Uwidoczni ukryte talenty Ósemki i zainspiruje ją do samodzielnego działania.

6.23. Znak zodiaku

To imię jest idealne dla urodzonych w znaku Byka, Panny, Skorpiona i Koziorożca. Każdy z tych znaków doskonale poradzi sobie z wyzwaniami, jakie w życiu stawia sfera materialna. Znaki Byka, Panny i Koziorożca są związane z praktycznym działaniem. Skorpion podkreśla wspólnotę interesów.

7. Kasjusz - dziecko

Osoby noszące imię Kasjusz w dzieciństwie mogą uchodzić za istoty niedostępne i zamknięte w sobie. To wynik silnego skupienia się na sobie oraz wykonywanych działaniach. W dzieciństwie Kasjusz ceni się skromność i oszczędność. Osoby o tym imieniu w młodości bardzo szanują posiadane dobra. Są cierpliwe i zdolne do poświęceń dla większości, głównie w sferze niematerialnej.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Kasjusz - schyłek życia i starość

Imię Kasjusz niesie schyłek życia z silnym skupieniem się na własnych sprawach. Kasjusz dąży raczej do utrzymywania dystansu od innych i twardego stąpania po ziemi. Zdobyta wiedza i doświadczenie w młodości pomagają w codziennej egzystencji.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze