Trwa ładowanie...

Karmiła piersią dziecko. Nagle wydarzyło się coś przerażającego

Wielki orzeł porwał gęś
Wielki orzeł porwał gęś (Twitter)

Cait Oakley została okrzyknięta bohaterką po tym, jak uratowała gęś ze szponów innego ptaka. Dodajmy, że kobieta w czasie, gdy walczyła z drapieżnikiem, karmiła piersią swoje dziecko.

spis treści

1. Karmiła piersią i ratowała gęś

Zainstalowana przed rodzinnym domem kamera zarejestrowała heroiczny wyczyn młodej mamy. Na opublikowanym w sieci nagraniu widzimy, jak wielki orzeł porywa gęś i ciągnie ją po ziemi. Cait reaguje natychmiastowo. Kobieta krzyczy i z dzieckiem na rękach wybiega przed posiadłość, by uwolnić ofiarę za szponów drapieżnika.

"Gdy Cait próbowała odeprzeć atak orła, nadal karmiła piersią swoje czteromiesięczne dziecko" - donosi "Daily Star".

Karmiła piersią i ratowała gęś
Karmiła piersią i ratowała gęś (Twitter)

- Rzuć to, puść! Oddaj mi moją gęś! - krzyczy rozwścieczona młoda mama.

Kobieta postanowiła udostępnić nagranie z tego niecodziennego zdarzenia na Twitterze.

"Straciliśmy trzy kurczaki w ostatnim tygodniu. Słyszałam, że to wszystko z powodu orłów. Nie mogłam pozwolić, żeby porwały kolejne ptaki" - napisała.

2. Zalety karmienia piersią

Karmić czy nie karmić? Wiele przyszłych mam zastanawia się jeszcze w ciąży, czy chce i czy będzie karmić swoje dziecko piersią.

Mleko matki posiada pełnowartościowe wartości odżywcze. Dzisiejsze mleka modyfikowane przygotowywane są z bardzo dobrze zbilansowanych składników, jednak niezaprzeczalnie nie zastępują wartości odżywczych zawartych w mleku matki i co najważniejsze - nie mają wartości odpornościowych.

Większość zalet karmienia piersią można zauważyć, zmierzyć, a nawet policzyć. Istnieje jednak taka korzyść, której nie da się zobaczyć, jedynie można ją poczuć. Jest nią tworząca się między matką a dzieckiem mocna więź emocjonalna. Codzienna bliskość fizyczna dziecka z karmiącą go matką powoduje, że u maleństwa zwiększa się poczucie bezpieczeństwa i miłości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.