Trwa ładowanie...

Joachim– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Joachim– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Joachim– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Joachim imieniny obchodzi 6 lutego 15 lutego 30 marca 16 kwietnia 3 czerwca 26 lipca 22 sierpnia 24 listopada Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Joachima jest 26 lipca.

2. Joachim - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Joaszek, Joach, Chimek, Chimki, Chimcio, Chimciu, Chimo, Chimi, Joachimek, Joachimcio.

3. Joachim - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię męskie pochodzenia biblijnego. Pierwotne znaczenie: "Jahwe pocieszy, pokrzepi, wywyższy". Poświadczone w Polsce po raz pierwszy w XIV wieku.

4. Joachim - odpowiedniki w różnych językach

 • niemiecki - Joakim, Jochem, Jochen
 • hiszpański - Joaquín
 • włoski - Gioachino, Gioacchino, Giovacchino
 • rosyjski - Akim
 • czeski - Jáchim.

5. Joachim - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Oddychaj czysto - webcast z dr hab. n. med. Wojciechem Feleszko"
 • Joachim Grubich: polski organista i profesor sztuki
 • Joachim Halupczok: polski kolarz szosowy, medalista olimpijski, mistrz świata
 • Joachim Lelewel: polski historyk, poliglota (znał 12 języków) i działacz polityczny
 • Joachim Jerzy Marx - były polski piłkarz, obecnie trener piłkarski, jako reprezentant Polski zdobył złoty medal olimpijski w 1972 roku w Monachium
 • Joachim Mencel - krakowski muzyk jazzowy, pianista, kompozytor
 • Joaquín Navarro-Valls: dziennikarz hiszpański, lekarz, w latach 1984-2006 dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej
 • Jerzy Joachim Retyk (właściwie Georg Joachim von Lauchen) - profesor matematyki z Wittenbergi, kartograf, twórca przyrządów nawigacyjnych i innych, lekarz i nauczyciel
 • Gioacchino Antonio Rossini: włoski kompozytor, twórca 39 oper.

6. Joachim - numerologia

Liczba imienia Joachim wynosi 5.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Piątka wzmacnia naturalną grację i kulturę osobistą. Liczba imienia 5 zwiastuje popularność, wyróżnia osoby związane z elitami i wpływowymi środowiskami. Numerologiczna 5 zawarta w tym imieniu daje istotne atuty. Mocne strony tej liczby imienia to stałość i pewność siebie. Noszący to imię posiadają wielką godność osobistą. W kontaktach międzyludzkich liczy się dla nich szczerość i sprawiedliwość. U typowej Piątki widoczny jest niezachwiany system wartości, arystokratyczne maniery i wielka chęć wywierania pozytywnego wpływu na swoje otoczenie. Z drugiej strony Piątka ma naturalne uwarunkowania by zostać autorytetem w wybranej dziedzinie.

6.2. Zawody

Związane z reprezentowaniem innych np.: przedstawiciel handlowy, pracownik filii przedsiębiorstwa, ale również dyplomata lub pełnomocnik grupy ludzi. Piątka z powodzeniem odnajduje się też w sztuce.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Piątki odpowiada sile połączonych żywiołów ognia i powietrza. To energia w czystej postaci. Ogień podsycany jest przez dopływ powietrza. Powietrze ogrzane przez ogień wznosi się ku górze. Obydwa żywioły harmonijnie współdziałają ze sobą. Istotą ognia jest aktywność oraz trwanie dzięki przemianie paliwa-materii w światło i ciepło.

6.4. Planety

Numerologiczna Piątka planetarnie łączy się z wpływem Słońca i Wenus. Słońce podkreśla indywidualizm, silne ego oraz spory potencjał twórczy. Wraz z Wenus, która w naturalny sposób harmonizuje swoje otoczenie, Słońce daje grację i zamiłowanie do piękna.

6.5. Pory roku

Wiosna i lato.

6.6. Miesiące

Kwiecień oraz lipiec.

6.7. Dni pomyślne

Piątek i niedziela.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 5 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 1 lub 3. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Złoto, brąz.

6.10. Kamienie

Topaz, szmaragd.

6.11. Kolory

Seledynowy, złoty.

6.12. Tonacja

Ton a.

6.13. Amulety roślinne

Słonecznik, bylica pospolita.

6.14. Drzewa

Cyprys, kasztanowiec.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Lew, orzeł, turkawka.

6.16. Runy ochronne

Wunjo, dagaz.

6.17. Zapachy

Pobudzające np.: cytryna, cynamon, lawenda.

6.18. Miejsca istotne

Ciepłe kraje, estrady, miejsca szczególnie eksponowane, okolice pomników, siedziby firm i instytucji.

6.19. Pomyślny kierunek

Wschód i południowy wschód.

6.20. Życie rodzinne

Dla Piątki sprawy rodzinne wymagają nieustannej uwagi i odpowiedzialnego postępowania. Piątka ma dobre podejście do dzieci.

6.21. Rozwój

Istotny dla Piątki okres wypada pomiędzy 21. i 35. rokiem życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Joachim współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 3 lub 1. Pełna energii i inwencji Piątka doskonale zrozumie się z wszechstronną Trójką. Jedynka oraz Piątka są wibracjami zbliżonymi. Widać w ich relacji powinowactwo dusz.

6.23. Znak zodiaku

Imię Joachim jest doskonałe dla urodzonych w znaku Barana, Lwa i Wagi. Baran i Lew dopasowane są do wibracji tego imienia z powodu manifestacji pokrewnych cech charakteru. Są to znaki odważne w działaniu. Lew i Waga doskonale wpisują się w element związany z wysoką kulturą osobistą i gracją.

7. Joachim - dziecko

Osoby noszące imię Joachim w dzieciństwie mogą napotkać przeszkody w wyrażeniu własnych oczekiwań i uczuć. To czas większego przywiązania do świata wewnętrznego niż do otaczających zdarzeń. Wielka wrażliwość pobudza wyobraźnię. Osoby o imieniu Joachim w młodym wieku mają dystans do spraw materialnych. Stąd też silna potrzeba pokierowania przez rodzinę lub osoby z otoczenia pierwszymi samodzielnymi krokami w życiu dorosłym.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Joachim - schyłek życia i starość

Schyłek życia będzie dla osób o imieniu Joachim pogodny i spędzony na poszukiwaniach duchowych. Wypracowany dystans do wielu spraw pozwala spokojnie wędrować samodzielnie obraną drogą. Altruistyczna postawa i chęć niesienia pomocy otoczeniu przynosi szacunek oraz uznanie innych.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze