Trwa ładowanie...

Jan Chryzostom– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Jan Chryzostom– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Jan Chryzostom– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Jan Chryzostom imieniny obchodzi 27 stycznia i 13 września Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Jana Chryzostoma jest 27 stycznia.

2. Jan Chryzostom - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię męskie tradycyjnie występujące w parze, nadawane na cześć Jana Chryzostoma, Złotoustego - biskupa Konstantynopola, pisarza chrześcijańskiego, uznawanego za największego kaznodzieję kościoła Wschodu, doktora Kościoła, świętego Kościoła katolickiego i prawosławnego.

3. Jan Chryzostom - odpowiedniki w różnych językach

  • niemiecki - Johannes Chrysostomus
  • chiński - Tai Weihan
  • słowacki - Ján Chryzostom.

4. Jan Chryzostom - znane osoby o tym imieniu

  • Jan Chryzostom Bąkowski - jezuita, misjonarz
  • Jan Chryzostom Benedykt Gniński: biskup kamieniecki
  • Ján Chryzostom Korec - słowacki duchowny katolicki, biskup Nitry, kardynał
  • Jan Chryzostom Pasek: polski pamiętnikarz epoki baroku
  • Jan Chryzostom Pieniążek: marszałek sejmu w Warszawie 1666, wojewoda sieradzki od 1683 roku
  • Jan Chryzostom Redler - polski rzeźbiarz, urodzony prawdopodobnie na Śląsku, przedstawiciel stylu rokoko
  • Wolfgang Amadeusz Mozart (właściwie Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart): austriacki kompozytor i wirtuoz gry na instrumentach klawiszowych, jeden z klasyków wiedeńskich.

5. Jan Chryzostom - numerologia

Zobacz film: "Żelazo w ciąży"

Liczba imienia Jan Chryzostom wynosi 7.

5.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Siódemka jest romantyczna. Typowa dla liczby imienia 7 jest wiara w cuda, które Siódemce często się zdarzają. Osoby o numerologii 7 posiadają głęboki wgląd w świat wewnętrzny. Można odnieść wrażenie, że Siódemce jak żadnej innej wibracji dane jest przenikanie sfer subtelnych. Wyobraźnia, mistycyzm i wiara, kształtują znaczną część osobowości. Liczba imienia 7 daje osobę wrażliwą i delikatną o nadzwyczaj rozwiniętej intuicji.

5.2. Zawody

Wykorzystujące unikalną umiejętność wyrażenia archetypów i czerpania natchnienia z pokładów nieświadomości np. misjonarz, poeta, artysta.

5.3. Żywioły

Natura numerologicznej Siódemki odpowiada sile połączonych żywiołów wody i ognia. Woda podgrzewana jest przez ogień, osiągając stan wrzenia. Woda symbolizuje intuicję i wrażliwość ; cechy charakterystyczne dla tej wibracji. Woda potrafi też stłumić ogień odpowiedzialny za konkretne i szybkie działanie.

5.4. Planety

Numerologiczna Siódemka planetarnie łączy się z wpływem Neptuna i Jowisza. Te planety podkreślają silny wpływ sfery subtelnej na życie codzienne, a także zbliżają do siebie niebo oraz ziemię, tak by te sfery przenikały się wzajemnie.

5.5. Pory roku

Przedwiośnie, wiosna i koniec jesieni.

5.6. Miesiące

Marzec i grudzień.

5.7. Dni pomyślne

Czwartek.

5.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 7 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 3 lub 9. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

5.9. Metale

Cyna oraz stopy metali.

5.10. Kamienie

Tygrysie oko, koral.

5.11. Kolory

Fioletowy, błękitny.

5.12. Tonacja

Ton c.

5.13. Amulety roślinne

Knieć błotna, bluszcz pospolity, wiechlina roczna.

5.14. Drzewa

Sosna, wierzba.

5.15. Zwierzęcy przewodnicy

Koń, waleń szary, albatros.

5.16. Runy ochronne

Algiz, eisaz.

5.17. Zapachy

Miłe i tajemnicze np.: limetka, konopie, kozłek lekarski.

5.18. Miejsca istotne

Tereny podmokłe, rafa koralowa, brzegi mórz, rzek, jezior, kina i opery, sanktuaria i świątynie oraz miejsca odosobnienia np.: klasztory, szpitale, więzienia itp.

5.19. Pomyślny kierunek

Północny zachód.

5.20. Życie rodzinne

Życie rodzinne może układać się ze zmiennym szczęściem. Czasem codzienne obowiązki związane z utrzymaniem domu przerastają predyspozycje Siódemki.

5.21. Rozwój

Istotny okres dla Siódemki to czas powyżej 40. roku życia.

5.22. Dopasowanie imion

Imię Jan Chryzostom współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 3 lub 9. Roztropna Trójka jest w stanie dopełnić Siódemkę. Ich wzajemne połączenie pozwoli wzmocnić siłę przebicia Siódemki i jej pewność siebie. Dziewiątka podkreśli pozytywne cechy Siódemki.

5.23. Znak zodiaku

Imię Jan Chryzostom jest idealne dla urodzonych w znaku Bliźniąt, Strzelca i Ryb. Strzelec i Ryby są znakami, które ujawniają inklinacje duchowe. Potrafią pogodzić sferę ducha i sacrum. Bliźnięta z wrodzoną wszechstronnością również sprzyjają osobom o tym imieniu.

6. Jan Chryzostom - dziecko

Osoby noszące imię Jan Chryzostom w dzieciństwie cenią sobie dobrobyt i wygodę. Są uparte oraz zachowawcze. Chętnie otaczają się zgromadzonymi przedmiotami, które gwarantują wysoki poziom życia. W dzieciństwie i w młodości uwidacznia się silny kontakt z naturą i chęć przebywania na jej łonie. Wczesne lata życia przyniosą dobre relacje z otoczeniem.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

7. Jan Chryzostom - schyłek życia i starość

Schyłek życia osoba o imieniu Jan Chryzostom ma szansę spędzić w luksusie. Umiejętność pomnażania i gromadzenia dóbr w młodości oraz w wieku dojrzałym stanowić będzie doskonałe zabezpieczenie na starość. Pod koniec życia pojawią się nowe przyjaźnie.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze