Trwa ładowanie...

Jak pozbyć się przędziorków z roślin domowych? (WIDEO)

Zobacz film: "Jak pozbyć się przędziorków? Są szkodliwe dla twoich roślin"

Jeśli zauważysz drobne pajęczynki na liściach lub kwiatach roślin doniczkowych, to objaw żerowania przędziorków. Musisz wówczas szybko zareagować, ponieważ mogą one doprowadzić do całkowitego zniszczenia roślin.

Przędziorki to drobne pajęczaki o czerwonych lub żółtopomarańczowym zabarwieniu.

Na początku atakują rośliny głównie w górnych partiach, ponieważ tam tkanki są delikatniejsze, następnie przemieszczają się na całą roślinę, powodując poważne szkody.

Szczególnym, łatwym do rozpoznania objawem ich występowania jest charakterystyczna delikatna pajęczynka. Żerują głównie na spodniej części liści rośliny, silnie oprzędzając je tą właśnie pajęczyną.

Przędziorki rozwijają się zwłaszcza w środowisku suchym, dlatego najczęściej pojawiają się w ogrzewanych, ciepłych pomieszczeniach lub na roślinach, które rosną przy oknach od strony południowej.

Często można je spotkać na gatunkach wrażliwych na suche powietrze: fikusach, jukkach, dracenach, palmach i filodendronach. Z roślin o ozdobnych kwiatach szczególnie narażone są fuksje.

Duża liczebność przędziorków może utrudniać walkę z tymi szkodnikami.

Jednak systematyczność działania i zastosowanie odpowiednich preparatów, zapewni dobre rezultaty zwalczania przędziorków.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz nasze WIDEO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.