Trwa ładowanie...

Jak narysować konia?

Jak narysować konia, by udało się to osobie bez plastycznego talentu? Mamy kilka podpowiedzi. Nie gwarantujemy oczywiście, że uda się uzyskać artystyczne dzieło, ale nasza pociecha na pewno będzie zadowolona.

Zobacz film: "Jak się bawić z dwulatkiem?"

spis treści

1. Jak narysować konia?

Narysowanie konia to już większe wyzwanie niż szkic kota lub psa. Kierując się naszymi wskazówkami, narysujesz konia w bajkowym stylu. Możesz być jednak pewnym, że twoja pociecha będzie zadowolona. Liczy się chęć spełnienia dziecięcego pragnienia, nawet jeśli ostatnią prace plastyczną wykonaliśmy w szkole podstawowej. Do dzieła!

Bliżej prawej krawędzi kartki narysuj dwa kółka – jedno większe, drugie mniejsze. Powinny na siebie nachodzić. To będzie głowa konia.

Grzbiet zwierzęcia również narysujesz za pomocą dwóch kółek. Te jednak będą większe i powinny znajdować się na środku kartki. Połącz je u góry prostą linią.

Przeczytaj również:

Połącz dwa mniejsze koła (głowę konia) z dwoma większymi (grzbietem). Zrób to za pomocą dwóch wygiętych w literę S linii. To będzie szyja zwierzęcia.

Czas na detale. Narysuj ucho w kształcie trójkąta przedzielonego kreską. Obok narysuj grzywę. Taką samą, ale nieco większą, narysuj na grzbiecie. Koła na głowie połącz prostą kreską.

Narysuj ogon konia. Musi być piękny! Poprowadź dwie linie w kształcie litery S, które złącz u nasady. W środku narysuj kilka linii. To będą włosy.

Na wysokości szyi, kilka centymetrów pod grzbietem, narysuj dwa kółka. Tych jednak nie łącz ze sobą. To będą kolana konia. Od kółek poprowadź linie, łączące kółka z dużym kołem (grzbietem). Od kolan poprowadź kolejne linie, które będą kończyły się kopytami.

Teraz będziesz rysować tylne nogi konia. Ich cechą charakterystyczną jest wygięcie stawu kolanowego w odwrotną stronę niż u człowieka. Trzeba o tym pamiętać, wykonując rysunek. Narysuj więc dwie linie, kółko, które będzie kolanem, i kolejne dwie linie. Powtórz to samo z drugą nogą.

Dorysuj kopyta. Tu wystarczą dwie poziome kreski. Zrób jeszcze oko, nos i buzię.

Usuń wszystkie niepotrzebne linie (najlepiej jest rysować ołówkiem, wtedy ich wymazanie będzie najłatwiejsze).

Przeczytaj również:

2. Jak pokolorować konia?

Przygotowany rysunek konia powinien teraz zostać pokolorowany. Można sięgnąć po tradycyjne kolory, tzn. zgodne z rzeczywistością. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by nasz koń był różowy lub tęczowy. Można też na podstawie tego szkicu narysować uwielbianego przez dziewczynki jednorożca.

Ciekawą formą pracy plastycznej, której wykonanie zajmie dziecku trochę czasu, jest wykorzystanie do przyozdobienia konia zmielonej kawy lub kaszy manny. Wystarczy posmarować klejem szkic konia, następnie delikatnie obsypywać rysunek kawą lub kaszką. W ten sposób rysunek uzyska ciekawą fakturę.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.