Trwa ładowanie...

Imiona prosto od gwiazd

 Ewa Rycerz
30.12.2015 21:47
Imiona prosto od gwiazd
Imiona prosto od gwiazd (Źródło: 123rf)

Co wspólnego mają ze sobą imiona Alexander, Xavier, Clair czy Jennifer? Wszystkie kończą się na literę "r". To właśnie najnowszy trend w nadawaniu imion wśród amerykańskich gwiazd.

Wszystko zaczęło się w maju, kiedy na świat przyszedł syn Ciary. Piosenkarka zdecydowała, że da mu na imię Future Zahir, co ogłosiła oczywiście na swoim fanpage'u na Facebooku.

Niedługo później, 25 maja, aktorka Jenna Fischer urodziła córkę. Nazwała ją Harper. Gwiazda filmu „The Office” nie była pierwszą osobą, której podobało się to imię. Swoje córki wcześniej nazwali tak również David i Victoria Beckham, Neil Patrick oraz Tiffani Thiessen.

Później potoczyło się szybko. Aktorka Ginnifer Godwin nazwała swojego syna Oliver, piosenkarka Kelly Klarkson 12 lipca urodziła córeczkę – River Rose, aktorka Kate Winslet powitała na świecie syna o imieniu Bear, a popularna w USA komentatorka mody Rachel Zoe nadała synowi imię Booker.

Zobacz film: "Katar u niemowlaka"

Alanis Morissette z kolei zdecydowała, że jej syn nazywać się będzie Ever, a aktor Emile Hirsch wybrał dla potomka imię Valor.

Jeśli niedługo rodzisz i podobają ci się amerykańskie imiona zakończone na literę "r", możesz tak nazwać dziecko nawet mieszkając w Polsce. Jest to możliwe dzięki zmianom w prawie, które obowiązują od marca 2015 roku i zezwalają na nadawanie imion obcojęzycznych. Możesz więc śmiało nadać synowi imię: Alexander, Christopher, Artur, Conner, Spencer, Tyler, Trevor lub Xavier, a córce: Amber, Jennifer, Piper, Taylor, Eleanor lub Clair, które są popularne wśród amerykańskich celebrytów, ale również poszukać własnego pomysłu.  

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze