Trwa ładowanie...

Imiona męskie – strategia wyboru, rodzaje imion

Imion męskich jest bardzo wiele, dlatego rodzice wybierając imię dla swojego syna mają duży problem. Nie potrafią się zdecydować, które imię będzie najodpowiedniejsze. Czasami warto jest zapoznać się z pochodzeniem i znaczeniem danego imienia, a może wybór okaże się prostszy. Jeżeli nie wiecie jak nazwać swoje dziecko, to poniżej przedstawię kilka imion do wyboru.

Zobacz film: "W jaki sposób zmienia się zachowanie dziecka od drugiego roku życia?"

spis treści

1. Imiona męskie – strategia wyboru

Niektórzy rodzice wybierając imię męskie kierują się pewną strategią. Takich strategii jest kilka. Niektórzy wybierają imiona męskie kierując się imionami pochodzenia rodzinnego, wybierają imię, bo np.: tak nazywał się dziadek lub pradziadek dziecka i był bardzo dobrym i szlachetnym człowiekiem.

Literackie imiona dla dzieci
Literackie imiona dla dzieci [11 zdjęć]

Wybór imienia dla dziecka to jedna z najważniejszych decyzji, jaką muszą podjąć przyszli bądź świeżo...

zobacz galerię

Inni wybierają imiona męskie kierując się autorytetem. Nadają imiona takie, jakie nosili wielcy wodzowie lub naukowcy, po prostu osoby, które są lub były dla większości wzorem do naśladowania.

Strategia symboliki to strategia wyboru imienia, które określa konkretne cechy charakteru. Nadajemy synowi imię, z pewnymi przypisanymi mu cechami charakterystycznymi. Jeżeli nadal nie mamy pomysłu, to można zajrzeć w dane Ministerstwa Cyfryzacji i pokusić się o wybór najczęściej wybieranego imienia.

2. Imiona męskie – rodzaje imion

  • Bartłomiej – to osoba bardzo towarzyska i zabawna, umiejąca odnaleźć się w każdej sytuacji. To imię męskie charakteryzuje duże przywiązanie do rodziny. Bartłomiej bardzo ceni sobie czas spędzany z rodziną, którą bardzo ceni. To osoba bardzo empatyczna, dlatego tak chętnie zjednuje w sobie ludzi.

  • Ksawery – to indywidualista, podążający własnymi ścieżkami, mający własne zasady. Nie zależy mu na zawieraniu nowych przyjaźni. Ksawery to osoby uwielbiająca poznawać nowe miejsca. Jest śmiały w wyrażaniu swoich poglądów i nie przejmuje się krytyką innych. Woli pracować i tworzyć w samotności, niż współpracować w zespole.

  • Łukasz – imię męskie, które charakteryzuje mężczyzn towarzyskich z dużym poczuciem humoru. Łukasz jest wrażliwy na piękno. Jest to osoba bardzo pracowita, jeżeli czegoś się podejmuje, musi wykonać to precyzyjni i do końca. Posiada bardzo wielu znajomych i przyjaciół, nie potrafi długo usiedzieć w miejscu.

  • Franciszek – to obrońca innych. Zawsze staje w obronie słabszych, jest to soba szczera i lojalna. Mocno wierzy we własne wartości, których się nie boi się wygłaszać. Nie ważne są dla niego opinie innych ludzi.

Musisz to wiedzieć

  • Oliwier – to imię męskie zjednuje w sobie przyjaciół. Jest duszą towarzystwa. Oliwier lubi podróże, którym chętnie się oddaje. Zawsze stara się dążyć do perfekcji. Stawia sobie wiele celów, do których uparcie dąży. Jest to osoba opanowana.

  • Jan – jest indywidualistą. Nie ma wielu przyjaciół i raczej stroni od ludzi i imprez. Jest umysłem analitycznym, wszystko wykonuje z perfekcją i dokładnością. Woli własne towarzystwo, przez co inni odbierają go za osobę niesympatyczną, jednak Jan to dobra osoba. Podobnie jest z uczuciami, które z trudnością wyraża, nawet najbliższym. Jest za to pomocny swojej rodzinie i pamięta o wszystkim, co dla nich ważne, przez czyny okazuje swoje uczucie.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.