Imiona, które wracają do łask. Gwiazdy już je pokochały

Nad wyborem imienia dla dziecka rodzice zwykle zastanawiają się przez długi czas, często wertując różne poradniki lub strony w internecie, na których można znaleźć opis poszczególnych imion i ich znaczenie. Mimo rosnącej popularności takich imion jak Zuzia, Natalia, Kacper czy Jakub, wielu z nich decyduje się na te, które przez długi czas były zapomniane. Oto, jakie imiona wracają obecnie do łask - również za sprawą polskich gwiazd, które wybrały dla dzieci tradycyjne, staroświeckie imiona.

Polecane wideo:

Helena

Tak córkę nazwała Justyna Steczkowska. Helena to imię pochodzenia greckiego, jeszcze kilka lat temu było mało popularne. Obecnie Helena jest na 22. miejscu na liście najpopularniejszych imion dla dziewczynek (dane za 2015 rok).

Hanna

Również coraz bardziej popularne, hebrajskie imię, niegdyś niemal zapomniane. Oznacza „wdzięk”. Nosi je córeczka Doroty Gardias, popularnej prezenterki TVN. Dziewczynka urodziła się 7 września 2013 roku.

Bronisława

Czyli „ta, która broni sławy”. Piękne, staropolskie, nadal mało popularne imię nadał swojej córce Zbigniew Zamachowski. Widocznie aktor docenił słowiański urok imienia.

Milena

Mało osób wie, że imię Milena ma pochodzenie słowiańskie i jest żeńskim odpowiednikiem imienia Milan. Popularność tego imienia rośnie z roku na rok. Kto wie, może za pośrednictwem aktora Zbigniewa Suszyńskiego, który właśnie tak nazwał swoją córkę?

Lena

Imię, które przed długi czas było w ścisłej czołówce najbardziej popularnych imion dla dziewczynek w Polsce. Znane i lubiane jest również w Skandynawii. Nosi je córka Tomasza Karolaka, który szerszej publiczności znany jest m.in. z roli w serialu "Rodzinka.pl".

Dobromiła

Krzesimir Dębski, ceniony polski kompozytor, widocznie lubi imiona staropolskie. Swoje dzieci nazwał: Tolisław, Dobromira, Maria i Radzimir, z czego tylko imię Maria nie ma pochodzenia słowiańskiego.

Franciszek

Wzrost popularności imienia Franciszek notuje się mniej więcej od 2013 roku. W Polsce jest to jedno z najczęściej nadawanych imion męskich. Otrzymał je rónież syn Michała Żebrowskiego. Wydaje się, że aktor jest tradycjonalistą, ponieważ jego drugi syn nazywa się Henryk.

Zofia

Imię klasyczne, piękne i uniwersalne. Jak podają statystyki, najpopularniejsze na świecie. W Polsce również znajduje się w ścisłej czołówce najczęściej nadawanych imion żeńskich. Zofia – takie właśnie imię nosi córka Moniki Zamachowskiej.

Anna i Jan

Tak właśnie nazwała swoje dzieci Natalia Kukulska. Imię Ania występuje w Polsce od 1229 roku i stale cieszy się dużą popularnością. Natomiast Jan jest imieniem łączonym z chrześcijaństwem. To jedno z najbardziej popularnych imion na świecie. W Polsce od wielu lat w ścisłej czołówce najbardziej popularnych imion dla chłopców.  

Stanisław

Jeszcze kilkanaście lat temu trudno było spotkać małego Stasia na podwórku. Od kilku lat obserwuje się jednak tendencję powrotu do tradycyjnych imion. I słusznie, ponieważ Stanisław to imię piękne, ze słowiańskim rodowodem. Do XV wieku było jednym z najpopularniejszych imion nad Wisłą. Oznacza „stań się sławnym”. Swojego syna nazwała tak wokalistka Ania Dąbrowska.

Ksawery

Imię Ksawery pochodzi od nazwy miejscowości, w której na świat przyszedł św. Franciszek Ksawery. Z roku na rok jego popularność w Polsce rośnie. W 2015 roku imię Ksawery było w grupie najbardziej popularnych imion w kraju. Swojego syna nazwała tak również Anna Czartoryska-Niemczycka.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Nocne krzyki

Mamarokporoku • ostatni post 2 miesiące temu

4
Artykuły Niemowlę
Niemowlę

Nowa linia kosmetyków Sweet Baby

Nowa linia kosmetyków Sweet Baby

Kosmetyki Sweet Baby zostały wyprodukowane specjalnie dla dzieci. Mogą je stosować rodzice zarówno niemowląt, jak i starszych dzieci.

Niemowlę

6 produktów, które warto podawać rosnącemu dziecku

6 produktów, które warto podawać rosnącemu dziecku

Banany W 10. miesiącu życia dziecka w jego diecie mogą pojawić się banany. To bardzo smaczne i sycące źródło potasu, który jest niezbędny dla prawidłowej pracy serca. Warto wiedzieć, że w ich składzie znajduje się również inulina - jest to probiotyk,...

Niemowlę

Co wydarzy się, jeśli przez dwa dni nie będziesz się myć?

Co wydarzy się, jeśli przez dwa dni nie będziesz się myć?

Skutki niemycia się Każdy tego kiedyś doświadczył. Pot na plecach, piach we włosach. A później w głowie pojawia się to pytanie: czy przypadkiem nie za długo się nie myłem? No właśnie. Okazuje się, że już jeden dzień bez prysznica wywołuje sporo skutków....

Niemowlę

Jakie są dzieci urodzone wiosną?

Jakie są dzieci urodzone wiosną?

Pora roku ma znaczenie Naukowcy od wielu lat zajmują się związkiem między miesiącem urodzenia a podatnością na pewne choroby. Próbują dociec również tego, czy pora roku, w której przyszliśmy na świat, wpływa na osobowość i cechy charakteru. I chociaż...

Niemowlę

Wybrano najlepsze zdjęcia z porodów 2016 roku

Wybrano najlepsze zdjęcia z porodów 2016 roku

Zwycięzcy konkursu Każdego roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Fotografów Narodzin (IAPBP) nagradza najlepsze, najbardziej poruszające zdjęcia z porodów. Organizacja właśnie ogłosiła zwycięzców za 2016 rok. Wybrano ich spośród 1200 fotografów...

Niemowlę

Kroki milowe, których rodzic nie może przegapić

Kroki milowe, których rodzic nie może przegapić

Kroki milowe Twoje dziecko jest marudne, płaczliwe, ma problemy ze snem i stale chce być noszone na rękach? Na dodatek nie chce jeść i zachowuje się tak, jakby cofnęło się w rozwoju? Nie martw się! Najpewniej przechodzi właśnie skok rozwojowy. To minie....

Niemowlę

7 produktów zawierających więcej białka niż pierś z kurczaka

7 produktów zawierających więcej białka niż pierś z kurczaka

Krewetki Pierś z kurczaka jest jednym z najbardziej popularnych mięs w kuchni polskiej. Dzięki dużej zawartości białka, dostarczającego organizmowi niezbędnych aminokwasów, drób jest chętnie spożywany przez sportowców. Ponadto jest bogatym źródłem witaminy...

Niemowlę

Sesja popularnych modeli dziecięcych w lodowej scenerii

Sesja popularnych modeli dziecięcych w lodowej scenerii

Sesja znanych modeli dziecięcych w lodowym pałacu Ta przepiękna sesja odbyła się w grudniu ubiegłego roku w Tatrzańskiej Świątyni Lodowej znajdującej się w Tatrach Wysokich na Słowacji. Jej bohaterami są sławni modele o polskich korzeniach - Alexandra...