Trwa ładowanie...

Herman– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Herman– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Herman– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Herman imieniny obchodzi 7 kwietnia, 11 kwietnia, 13 czerwca, 11 sierpnia i 24 września.

2. Herman - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Hermi, Hermanek, Hermanuś, Hermek, Hermuś, Hermusio, Hermunio, Hermany, Hermo, Hermoś.

3. Herman - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię pochodzenia staroniemieckiego, od słów heri ("lud, wojsko") i man ("człowiek"). Oznacza: "broniący swego ludu". W Polsce znane od XI wieku. Ciekawostka Imię to ma również inne formy: Aman, Erman, Harman, Harmen, Herman, Hermen, Hirzman, Irzman, Kerman, Urzman.

4. Herman - odpowiedniki w różnych językach

 • łacina: Hermannus
 • niemiecki: Hermann
 • francuski: Armand
 • hiszpański: Armando
 • rosyjski: Gierman.

5. Herman - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Witaminy w ciąży"
 • Hermann Hesse (pseudonim Emil Sinclair): prozaik, poeta i eseista niemiecki o poglądach pacyfistycznych
 • Rudolf Hermann Lotze: niemiecki logik i filozof
 • Hermann Maier - austriacki narciarz alpejczyk, mistrz świata, mistrz olimpijski, czterokrotny zdobywca Pucharu Świata
 • Diego Armando Maradona: argentyński piłkarz i trener piłkarski
 • Hermann Minkowski: niemiecki matematyk i fizyk pochodzenia polskiego i żydowskiego, profesor
 • Józef Herman Osiński: polski pedagog, autor i tłumacz wielu prac z fizyki, chemii oraz metalurgii, nazywany pierwszym polskim elektrykiem
 • Armand-Jean du Plessis de Richelieu: francuski diuk, kardynał, pierwszy premier Francji
 • Gierman Titow - radziecki kosmonauta
 • Herman Achille Van Rompuy: belgijski i flamandzki polityk, premier Belgii w latach 2008-2009, pierwszy stały przewodniczący Rady Europejskiej.

6. Herman - numerologia

Liczba imienia Herman wynosi 5.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Piątka wzmacnia naturalną grację i kulturę osobistą. Liczba imienia 5 zwiastuje popularność, wyróżnia osoby związane z elitami i wpływowymi środowiskami. Numerologiczna 5 zawarta w tym imieniu daje istotne atuty. Mocne strony tej liczby imienia to stałość i pewność siebie. Noszący to imię posiadają wielką godność osobistą. W kontaktach międzyludzkich liczy się dla nich szczerość i sprawiedliwość. U typowej Piątki widoczny jest niezachwiany system wartości, arystokratyczne maniery i wielka chęć wywierania pozytywnego wpływu na swoje otoczenie. Z drugiej strony Piątka ma naturalne uwarunkowania by zostać autorytetem w wybranej dziedzinie.

6.2. Zawody

Związane z reprezentowaniem innych np.: przedstawiciel handlowy, pracownik filii przedsiębiorstwa, ale również dyplomata lub pełnomocnik grupy ludzi. Piątka z powodzeniem odnajduje się też w sztuce.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Piątki odpowiada sile połączonych żywiołów ognia i powietrza. To energia w czystej postaci. Ogień podsycany jest przez dopływ powietrza. Powietrze ogrzane przez ogień wznosi się ku górze. Obydwa żywioły harmonijnie współdziałają ze sobą. Istotą ognia jest aktywność oraz trwanie dzięki przemianie paliwa-materii w światło i ciepło.

6.4. Planety

Numerologiczna Piątka planetarnie łączy się z wpływem Słońca i Wenus. Słońce podkreśla indywidualizm, silne ego oraz spory potencjał twórczy. Wraz z Wenus, która w naturalny sposób harmonizuje swoje otoczenie, Słońce daje grację i zamiłowanie do piękna.

6.5. Pory roku

Wiosna i lato.

6.6. Miesiące

Kwiecień oraz lipiec.

6.7. Dni pomyślne

Piątek i niedziela.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 5 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 1 lub 3. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Złoto, brąz.

6.10. Kamienie

Topaz, szmaragd.

6.11. Kolory

Seledynowy, złoty.

6.12. Tonacja

Ton a.

6.13. Amulety roślinne

Słonecznik, bylica pospolita.

6.14. Drzewa

Cyprys, kasztanowiec.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Lew, orzeł, turkawka.

6.16. Runy ochronne

Wunjo, dagaz.

6.17. Zapachy

Pobudzające np.: cytryna, cynamon, lawenda.

6.18. Miejsca istotne

Ciepłe kraje, estrady, miejsca szczególnie eksponowane, okolice pomników, siedziby firm i instytucji.

6.19. Pomyślny kierunek

Wschód i południowy wschód.

6.20. Życie rodzinne

Dla Piątki sprawy rodzinne wymagają nieustannej uwagi i odpowiedzialnego postępowania. Piątka ma dobre podejście do dzieci.

6.21. Rozwój

Istotny dla Piątki okres wypada pomiędzy 21. i 35. rokiem życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Herman współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 3 lub 1. Pełna energii i inwencji Piątka doskonale zrozumie się z wszechstronną Trójką. Jedynka oraz Piątka są wibracjami zbliżonymi. Widać w ich relacji powinowactwo dusz.

6.23. Znak zodiaku

Imię Herman jest doskonałe dla urodzonych w znaku Barana, Lwa i Wagi. Baran i Lew dopasowane są do wibracji tego imienia z powodu manifestacji pokrewnych cech charakteru. Są to znaki odważne w działaniu. Lew i Waga doskonale wpisują się w element związany z wysoką kulturą osobistą i gracją.

7. Herman - dziecko

Osoby noszące imię Herman w dzieciństwie cenią sobie dobrobyt i wygodę. Są uparte oraz zachowawcze. Chętnie otaczają się zgromadzonymi przedmiotami, które gwarantują wysoki poziom życia. W dzieciństwie i w młodości uwidacznia się silny kontakt z naturą i chęć przebywania na jej łonie. Wczesne lata życia przyniosą dobre relacje z otoczeniem.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Herman - schyłek życia i starość

Schyłek życia osoba o imieniu Herman ma szansę spędzić w luksusie. Umiejętność pomnażania i gromadzenia dóbr w młodości oraz w wieku dojrzałym stanowić będzie doskonałe zabezpieczenie na starość. Pod koniec życia pojawią się nowe przyjaźnie.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze