Trwa ładowanie...

Funkcjonalne krzesełka do karmienia – przegląd najbardziej popularnych modeli

 Anna Bator
30.11.2018 13:08
Dziecko w drewnianym krzesełku.
Dziecko w drewnianym krzesełku. (Prawo autorskie: <a href='https://pl.123rf.com/profile_stockbroker'>stockbroker / 123RF Zdjęcie Seryjne</a>)

Zakup krzesełka do karmienia powinien być przemyślany pod kątem jego funkcjonalności. Jeśli będziemy z niego korzystać w kilku pomieszczeniach, np. kuchni i salonie, zaletą będą koła z możliwością blokady. Dla rodziców rozszerzających dietę metodą BLW sprawdzą się krzesełka z dużym blatem, na którym stabilnie stoją miseczki. Dla osób mających mało miejsca dobrze uwzględnić wielkość krzesełka.

Wśród wielu modeli krzesełek do karmienia, każdy rodzic znajdzie te, najbardziej odpowiadające jego wymaganiom. Do najczęściej kupowanych marek należą m.in. krzesełka Ecotoys, Chicco i Ikea Antilop.

spis treści

1. Krzesełko Ecotoys

Jest praktycznym i wygodnym krzesełkiem ze stabilną konstrukcją. Jego zalety to m.in. regulacja siedziska, podwójna tacka z uchwytem na kubek i 5 punktowe pasy bezpieczeństwa. Krzesełko z łatwością się składa, przez co z łatwością można je schować na czas nieużytkowania. Krzesełka Ecotoys znajdziemy w wielu kolorach i wzorach. Na ich korzyść przemawia także niska cena - od 150 do 250zł.

Zobacz film: "Dieta dla zdrowego brzuszka Twojego dziecka"

Wśród modeli Ecotoys znajdziemy także krzesełka z możliwością regulowania oparcia oraz z kółkami, dzięki którym łatwo dosunąć krzesełko do stołu, czy innego pomieszczenia. Model z serii "Baby Care" ma dodatkowe płozy, które zamieniają krzesełko do karmienia w krzesełko-bujaczek.

2. Krzesełko Chicco

Wśród krzesełek Chicco warte uwagi jest m.in. Polly Easy 2w1. Dostępne jest w wielu kolorach, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Najchętniej kupowane są krzesełka w kolorach brązu, beżu, szarości, zieleni i pomarańczowego.

Atutem krzesełek Chicco jest zgrabny wygląd i lekkość (ok. 10kg), przez co łatwo je przestawić w inne miejsce. Krzesełka posiadają regulację wysokości, oparcia oraz zdejmowany blat, co ułatwia mycie i suszenie. Zaletą jest także zdejmowany pokrowiec oraz 5 punktowe szelki zabezpieczające. Dodatkowo, model Polly 2 Start posiada regulowane boki, przez co łatwo dopasowuje się do wielkości dziecka, zarówno niemowlaka, jak i maluszka.

Dieta maluszka
Dieta maluszka

Przez pierwsze kilka miesięcy po porodzie maluszkowi należy podawać głównie mleko. Dopiero około szóstego

zobacz galerię

3. Krzesełko Milly Mally

Popularne są także krzesełka firmy Milly Mally, w tym model Active New. Dzięki 4-stopniowej regulacji pochylenia siedziska i 5-stopniowej regulacji wysokości, pozwala nie tylko na wygodną pozycję dziecka podczas karmienia, ale także rodzica bądź opiekuna. Krzesełko ma zdejmowany podnóżek oraz dwa koła z hamulcami. Tacka zakładana jest na zatrzask, sam blat pozwala na regulację głębokości (przysunięcia do dziecka). Krzesełko jest stabilne, ceny wahają się od 290-350zł.

4. Krzesełko Antilop

Jest jednym z najchętniej kupowanych krzesełek. na jego korzyść przemawia szczególnie cena - ok. 70zł. Minusem jest brak możliwości regulacji siedziska i oparcia, przez co polecane jest dla dzieci stabilnie siedzących.

Antilop wyróżnia przede wszystkim lekkość (ok. 3.5kg), łatwy montaż, duża, gładka taca oraz wysokość - ok. 90cm. Krzesełko jest niewielkich rozmiarów, przez co świetnie sprawdzi się przy stołach kuchennych oraz w salonach. Dodatkowo, do krzesełka możemy dokupić ochraniacze, tzw. poduszkę, którą podkłada się pod plecy i boki dziecka.

Rozszerzanie diety niemowlaka
Rozszerzanie diety niemowlaka

Przy rozszerzaniu diety dziecka warto pamiętać, by poszczególne składniki pokarmowe wprowadzać pojedynczo,

zobacz galerię

5. Krzesełko drewniane 2w1

Krzesełka drewniane zostały wyparte, na jakiś czas, przez nowoczesne, regulowane krzesełka. Obecnie można jednak zauważyć ponowny wzrost zainteresowania nimi. Podobnie, jak Antilop, nie mają regulacji siedziska, oparcia, czy tacki. Są jednak wybierane chętnie szczególnie przez rodziców, którzy chcą, aby posłużyły na dłużej. Drewniane krzesełka 2w1 pozwalają na zdjęcie siedziska, jako oddzielnego krzesełka dla dziecka i zestawienie go ze stolikiem - nogami krzesełka, w które wsunąć można dołączony do zestawu blat. Krzesełka drewniane są wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu czystości, a dzięki modyfikacji, można z nich korzystać nie tylko podczas karmienia dziecka.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze