Trwa ładowanie...

Francuskie imiona. Czy znasz ich polskie odpowiedniki?

Język francuski przez wiele osób uważany jest za jeden z najpiękniejszych. Nazywany jest językiem miłości, a francuskie imiona cieszą się popularnością nie tylko w rodzimym kraju, ale również w innych częściach świata. Które są najpopularniejsze? Sprawdź!

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"

spis treści

1. Kilka słów o francuskich imionach

Francuskie imiona, podobnie jak wiele innych wyrazów w języku francuskim, czasem dość trudno nam napisać i wymówić, przez co trudniej jest także je zapamiętać.

Trudność sprawia nam również rozróżnienie, które imię jest żeńskie, a które męskie. Na szczęście wiele imion jest uniwersalnych, co oznacza, że można je nadawać zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom.

W Polsce pionierem nadawania francuskich imion dzieciom jest Michał Wiśniewski, lider zespołu "Ich troje". Jego córki to Etiennette, Fabienne oraz Vivienne, syn zaś ma na imię Xavier.

Nadawanie dzieciom obcojęzycznych imion jest możliwe od 1 marca 2015 roku, kiedy zmieniono dotychczasowy zapis o konieczności nadawania dzieciom wyłącznie polskich imion.

Angielskie imiona żeńskie - nowoczesne i modne
Angielskie imiona żeńskie - nowoczesne i modne

Angielskie imiona żeńskie zyskują w Polsce popularność. I choć najpewniej nigdy nie będą w czołówce nadawanych...

przeczytaj artykuł

Jakie są reguły nadawania francuskich imion? Podajemy dwie z nich:

  • w języku francuskim podobnie, jak w języku polskim, istnieją odpowiedniki pasujące do płci, i tak: Frédéric-Frédérique, Pascal-Pascale, czy Michel-Michèle;
  • dobrze znane francuskie imiona składają się z dwóch członów, i tak: Jean-Marie, Marie-Sophie, czy Marie-France. Bardzo często, jeśli pierwszy człon jest imieniem damskim, to drugi jest męski i na odwrót.

Poniżej publikujemy listę najpopularniejszych imion francuskich żeńskich i męskich. Aby ułatwić zadanie, obok podajemy polskie odpowiedniki.

Polskie imiona. Sprawdź, które z nich są trudne dla obcokrajowców
Polskie imiona. Sprawdź, które z nich są trudne dla obcokrajowców [6 zdjęć]

Okazuje się, że nie tylko językowa łamigłówka "W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie" Jana Brzechwy...

zobacz galerię

2. Francuskie imiona żeńskie

Spośród francuskich imion żeńskich najpopularniejsze to:

Dziwne imiona dzieci polskich gwiazd
Dziwne imiona dzieci polskich gwiazd

Wybór imienia dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Choć tradycyjne imiona wracają do łask, to jednak...

przeczytaj artykuł

3. Francuskie imiona męskie

Najpopularniejsze imiona francuskie to:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.