Trwa ładowanie...

Dziecko poparzone żrącym wybielaczem. Nikt ze żłobka nie wezwał karetki

W jednym z brytyjskich żłobków 10-miesięczny chłopiec poparzył się żrącym wybielaczem, który obsługa placówki zostawiła w zasięgu dzieci. Personel żłobka w wyniku rażących zaniedbań został pociągnięty do odpowiedzialności i rodzina chłopca otrzymała odszkodowanie, jednak przerażające wspomnienie z pewnością jeszcze długo będzie towarzyszyć dziecku.

spis treści

1. Wypadek w żłobku, personel nie wezwał pogotowia

W listopadzie 2021 roku w żłobku Little Dreams Nursery w Aberdeen doszło do groźnego wypadku, w którym ucierpiał jeden z podopiecznych.10-miesięczny Blake Nilssen wyalał na siebie wiadro, w którym znajdował się wrzątek z wybielaczem.

Pracownicy żłobka wezwali rodziców chłopca, informując, że w wiadrze była woda. Pogotowie ratunkowe nie zostało powiadomione. Gdy zaniepokojeni rodzice dotarli na miejsce, usłyszeli przeraźliwe krzyki ich syna, który leżał rozebrany do pieluszki i owinięty ręcznikami papierowymi oraz folią spożywczą. Maluch miał całe ciało pokryte pęcherzami i wtedy rodzice zorientowali się, co tak naprawdę się stało.

Dziecko zostało przewiezione do szpitala. W trakcie podróży chłopiec z bólu stracił przytomność. Miał poparzenia drugiego stopnia, a blizny prawdopodobnie zostaną do końca życia. Rodzice są przekonani, że gdyby pierwsza pomoc została prawidłowo udzielona, obrażenia byłyby znacznie mniejsze.

Blake w szpitalu
Blake w szpitalu (Facebook)

2. Brytyjski Inspektorat Opieki wszczął dochodzenie

Urzędnicy nie mieli wątpliwości, że doszło do szeregu zaniedbań. Procedury nie były przestrzegane we właściwy sposób. Personel placówki przedstawiał różne wersje wydarzenia, a dodatkowym zaniedbaniem oprócz pozostawienia środka żrącego w zasięgu dzieci jest fakt braku udzielenia natychmiastowej pomocy.

Rodzice złożyli pozew przeciw placówce, obawiają się także, że zdarzenie mogło odbić się na psychice dziecka.

3. Odszkodowanie za wypadek

Postępowanie zostało rozstrzygnięte pozasądowo, a rodzice chłopca otrzymali wysokie, pięciocyfrowe odszkodowanie, które zostało odłożone w funduszu powierniczym dla chłopca.

- Nadal jestem rozczarowana reakcją żłobka na to wszystko. Nawet po przedstawieniu dowodów - takich jak zdjęcia mojego poparzonego i pokrytego pęcherzami dziecka - próbowali zaprzeczać lub bagatelizować swoje błędy - relacjonuje matka chłopca.

- Potrzebowaliśmy działań prawnych, aby dojść sprawiedliwości i skłonić żłobek Little Dreams do uznania swojej winy. Nigdy nie chodziło nam o pieniądze, dlatego podjęliśmy kroki, aby odszkodowanie zostało złożone w funduszu powierniczym dla naszego syna - dodaje mama Blake'a

- Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy nam pomogli, od przyjaciół i rodziny, przez personel szpitala, który leczył obrażenia Blake'a, po nasz zespół prawny, który pomógł pociągnąć żłobek do odpowiedzialności. Jako rodzina chcemy teraz po prostu spróbować zostawić ten bolesny epizod za sobą - posumowuje.

Blake z mamą
Blake z mamą (Facebook)

Ewa Rosiecka, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.