Przejdź na WP

Dzieciom wstęp wzbroniony. Kontrowersyjny zakaz na basenie

Dzieci w pieluchach mają zakaz wstępu do basenu w Szczecinku. Nawet specjalne kąpielowe pieluchy nie umożliwiają wejścia do wody. Maluchom udostępniono wyłącznie brodzik. Jedni rodzice protestują, inni ten pomysł chwalą.

Zobacz film: "Jakie umiejętności powinno posiadać dziecko, które idzie do przedszkola?"

1. Zakaz pływania

Basen w Szczecinku wydał kategoryczny zakaz korzystania z basenu dzieciom, które jeszcze noszą pieluszki. Skąd tak radykalna decyzja?

Dyrekcja obiektu wyjaśnia, że niedawno basen zanieczyściło odchodami dziecko używające pieluchy. Zamknięcie obiektu, wymiana wody, czyszczenie infrastruktury, badania próbek wody, oznacza w takiej sytuacji bardzo duże koszty dla właściciela basenu i stratę czasu. Chętni, aby popływać, niestety nie mogą wówczas z pływalni skorzystać.

Zobacz też: Nauka pływania dla niemowląt

2. Rodzice są przeciwni

Rodzice maluchów są zaskoczeni i rozczarowani tą decyzją. Kąpielowe pieluszki są szczelne i bezpieczne, dedykowane właśnie maluchom w basenie. Zwracają uwagę, że przypadkowe lub intencjonalne oddanie moczu (i nie tylko) zdarza się w wodzie nie tylko najmłodszym. Starsze dzieci, a nawet dorośli, również miewają takie ”wpadki”.

Brodzik, który jako jedyny udostępniono dla maluchów, jest zbyt mały, aby pomieścić wszystkich chętnych, zwłaszcza, że są to dzieci, które potrzebują towarzystwa rodzica.

Kąpiele w basenie to świetna rozrywka i aktywność fizyczna dla całej rodziny. W wielu miejscach są organizowane zajęcia nauki pływania nawet dla najmłodszych.

Zobacz też: Jej córka prawie umarła w basenie. Matka ostrzega innych rodziców

Kąpiel w basenie to świetna rozrywka dla całej rodziny
Kąpiel w basenie to świetna rozrywka dla całej rodziny (123rf.com)

3. Głosy na tak

Część rodziców maluchów popiera wprowadzone ograniczenia, gdyż wiedzą oni, że dzieciom zdarzają się wypadki, które narażają resztę korzystających z basenu na kontakt np. z bakterią coli.

Osoby, które nie mają małych dzieci, w większości chwalą decyzję dyrekcji. Uważają, że rodzice niemowląt często pozwalają sobie i dzieciom na zbyt wiele swobody i nie przestrzegają norm społecznych, przewijając w miejscach nieprzeznaczonych do tego celu. Jest to kwestia nie tylko savoir-vivre'u na basenie, ale kultury w ogóle w publicznej przestrzeni.

Zobacz też: Nadmuchiwane kółka do pływania dla dzieci nie są bezpieczne

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.