Trwa ładowanie...

Działkowcy są oburzeni. Zostawili na furtce list do rodziców dzieci

Avatar placeholder
30.04.2024 15:37
Sąsiedzi byli oburzeni. To zostawili na furtce
Sąsiedzi byli oburzeni. To zostawili na furtce (EastNews)

Wspólnie spędzony czas z dzieckiem na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na relacje, a także samopoczucie malucha. Należy pamiętać, że nie wszyscy użytkownicy parków, lasów, czy ogródków działkowych docenią beztroski śmiech i radosne dziecięce krzyki. Tak było w przypadku działkowiczów, którzy postanowili napisać list do rodziców.

spis treści

Oto #TopWP. Przypominamy najlepsze materiały ostatnich miesięcy.

1. List oburzonych sąsiadów

Pierwsze ciepłe wiosenne dni sprzyjają planowaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. Rodzinne wycieczki, spacery, a nawet sam dostęp do przydomowego ogrodu, czy działki rekreacyjnej daje możliwość wyrwania się z codziennej rutyny.

Trzeba jednak pamiętać, że nie jesteśmy sami, a niektóre zachowania (zwłaszcza te głośne) mogą zakłócać innym spokój. Nie wszyscy są zadowoleni, słysząc krzyki i beztroski śmiech dzieci.

List do działkowców
List do działkowców (mat. własne)

Przekonali się o tym działkowicze, którzy zobaczyli na furtce jednych z warszawskich Rodzinnych Ogródków Działkowych list od oburzonych sąsiadów.

"Działkowcy! W imieniu osób starszych, które spędzają na działkach dużo czasu, proszę, żeby wasze dzieci były ciszej. Chcemy odpocząć od miasta, a ciągle słychać krzyki, piski i płacz! Prosimy o ciszę" - czytamy.

2. Dziecko na ogródkach działkowych

Artykuł 51. § 1. Kodeksu wykroczeń mówi, że: "Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny".

Zobacz film: "Chłopiec cudem przeżył. Wbiegł wprost pod koła samochodu"

Wizyta policji to ostateczność, jednak warto wziąć pod uwagę, że sąsiedzi mogą być u skraju wytrzymałości, gdy rodzice nie mogą (lub nie chcą) zapanować nad swoimi dziećmi.

Ogródki działkowe w Warszawie
Ogródki działkowe w Warszawie (materiały własne, East News)

Dlatego dobrze jest przygotować aktywności, które pozwolą wyciszyć się dzieciom po wyczerpującej zabawie. Może to być wspólne rysowanie, kalambury, czy tworzenie zielnika z roślin, które są na działce. Sąsiedzi zapewne będą wdzięczni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze