Trwa ładowanie...

Dwulatek z małogłowiem nadal walczy o normalne życie

Lekarze nie dawali mu szans przeżycia. Dziś Jaxon Buell, znany jako Jaxon Strong ma już prawie dwa lata. Cierpi na mikrocefalię. Jego rodzice właśnie założyli stowarzyszenie, by móc skuteczniej zbierać pieniądze na leczenie syna oraz wspierać rodziców innych dzieci z małogłowiem.

Zobacz film: "Rozwój odporności u dzieci"

Jaxon Buell urodził się na Florydzie w Stanach Zjednoczonych 27 sierpnia 2014 roku. Mikrocefalię lekarze zdiagnozowali tuż po porodzie. Chłopiec nie ma czaszki i tylko część mózgu. Choroba jest nieuleczalna i bardzo poważna – stale zagraża życiu chłopca.

Rodzice Jaxona muszą więc borykać się z wieloma trudnościami dotyczącymi leczenia chłopca. Szukaniem rehabilitantów, naurologów, ortopedów, kardiologów i innych lekarzy. Początkowo nie mieli także wsparcia wśród społeczności lokalnej. Wiele osób krytykowało małżeństwo Buell'ów.

Dziś jednak, kiedy chłopiec, mimo wszelkich sprzeczności medycznych, rozwija się w szybkim tempie, rośnie i robi niesamowite postępy, rodzice Jaxona zdobyli także grono zwolenników. To dało im niesamowitą siłę, by stworzyć stowarzyszenie, którego działalność celowana będzie w leczenie Jaxona. Nazwali je imieniem syna.

  • To mały chłopiec, który zasługuje na lepsze życie. Świętujemy je każdego dnia, bowiem każdy dzień może być tym ostatnim – mówi ojciec chłopca.

Do tej pory nie wiadomo, dlaczego Jaxon urodził się z mikrocefalią.

 

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.