Trwa ładowanie...

Chwilę po zrobieniu zdjęcia 8-latkę poraził prąd z dekoracji świątecznych. Dziewczynka zmarła

Avatar placeholder
20.12.2021 10:42
Julia niedługo przed śmiercią
Julia niedługo przed śmiercią (EAST NEWS)

8-letnia Julia Honoria Franco zmarła zaraz po tym, jak dotknęła dużej święcącej dekoracji świątecznej, w której nastąpiło zwarcie elektryczne. Jej matka wyznała, że córka była bardzo szczęśliwa w ostatnich chwilach przed śmiercią. W tamten dzień Julia udała się z rodziną do centrum specjalnie po to, by zobaczyć dekoracje świąteczne.

spis treści

1. Zwarcie w lampkach choinkowych

Przyczyną zwarcia, do którego doszło w Caldas Novas w Brazylii, była słaba jakość kabli elektrycznych dekoracji świątecznych. Choinka i lampiony stanęły w centrum miasta miesiąc przed Świętami Bożego Narodzenia. Mieszkańcy przybyli tam, aby je podziwiać.

Wśród nich była 8-letnia Julia Honoria Franco z rodziną. Nie mogli się doczekać włączenia dekoracji na Mestre Orlando Square.

Zobacz film: "Oddychaj czysto - webcast z dr hab. n. med. Wojciechem Feleszko"

Gdy dekoracje zaświeciły się, dziewczynka poprosiła rodziców o zrobienie jej zdjęcia na tle aniołów, które zawisły na miejskich latarniach. Jej matka, Rejany Honoria de Almeida, wspomina, że w tamtej chwili była naprawdę szczęśliwa. Do tej pory nie może pogodzić się z tym, co wydarzyło się chwilę po zrobieniu fotografii.

Julia na ostatnim zdjęciu przed śmiercią
Julia na ostatnim zdjęciu przed śmiercią (EAST NEWS)

Dziewczynka położyła dłoń na metalowej konstrukcji, która przewodziła prąd. W kablach powstało zwarcie, które poraziło dziewczynkę. Dostała ataku serca.

8-latka padła na ziemię. Ludzie, którzy byli świadkami wypadku, próbowali ją reanimować, ale na próżno. W drodze do szpitala zmarła.

"Miała rozległy zawał serca. Bóg ją zabrał" - powiedziała matka dziewczynki.

Po umierającą dziewczynkę przyjechała karetka
Po umierającą dziewczynkę przyjechała karetka (EAST NEWS)

2. Trwa śledztwo ws. przyczyn nieszczęśliwego wypadku

Po śmierci 8-letniej Julii zostało wszczęte śledztwo, które ma na celu znalezienie winnych tragicznego wypadku. Policja podtrzymuje, że najprawdopodobniej do odpowiedzialności zostaną pociągnięci pracownicy techniczni, którzy nie zauważyli, że kable przewodzące prąd w jednej z dekoracji były uszkodzone.

Kable, które mogły być przyczyną tragedii
Kable, które mogły być przyczyną tragedii (EAST NEWS)

Świecące dekoracje zostały całkowicie wyłączone po wypadku Julii. Władze miasta postanowiły, że dopóki nie zostaną dokładnie sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa, nie ma mowy o ich włączeniu.

Zobacz także: 7-latka została zamordowana w parku, gdy biegła do matki. Właśnie rozpoczął się proces zabójczyni

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze