Przejdź na WP

Chusteczki nawilżane Lula Baby wycofane z obrotu. Powodem gronkowiec

Główny Inspektorat Sanitarny umieścił w systemie Rapex notyfikację dotyczącą chusteczek nawilżanych Luna Baby z dodatkiem aloesu. Producent chusteczek zdecydował się na wycofanie serii produktu ze sprzedaży i wydał oświadczenie.

Zobacz film: "Niemowlę prawie umarło przez pocałunek"

1. Wycofana partia chusteczek nawilżanych

W próbce produktu partii LOT 372/18/02, która została pobrana na terenie Estonii wykryto zakażenie bakterią Staphylococcus aureus, czyli gronkowca złocistego. Z tego względu producent chusteczek nawilżanych, firma Stella Pack z Lubartowa, umieścił na swojej stronie internetowej informację o wycofaniu tej partii produktu z obrotu.

2. Oświadczenie producenta chusteczek nawilżanych

Na stronie pojawiło się również oświadczenie firmy, w którym czytamy, że decyzja o wycofaniu partii chusteczek nawilżanych podyktowana jest najwyższą ostrożnością i troską o bezpieczeństwo konsumentów. Firma zapewnia również, że w partiach dystrybuowanych na terenie Polski i innych państw nie odnotowano przypadków zanieczyszczenia bakterią gronkowca złocistego.

Pełna treść oświadczenia znajduje się na stronie producenta.

Wycofana partia chusteczek nawilżanych
Wycofana partia chusteczek nawilżanych (Główny Inspektorat Sanitarny)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.