Trwa ładowanie...

Chłopiec bawił się na trampolinie. Wypadek spowodował, że sprężyna wbiła się dziecku w plecy

Avatar placeholder
05.09.2019 16:28
facebook / Podczas zabawy na trampolinie wbiła mu się sprężyna w plecy
facebook / Podczas zabawy na trampolinie wbiła mu się sprężyna w plecy

Młody Brytyjczyk przeżył niebezpieczny wypadek. Chłopiec beztrosko skakał na trampolinie, gdy metalowa sprężyna wbiła mu się w plecy.

1. Wypadek na trampolinie

Jamie Quinlan, 12-latek z Wielkiej Brytanii, przeżył groźny wypadek. Chłopiec, podczas zabawy na trampolinie, został raniony sprężyną, która wbiła mu się w plecy.

Dziecko trafiło do szpitala, gdzie lekarze przeprowadzili skomplikowany zabieg usunięcia sprężyny. Chłopiec może mówić o dużym szczęściu. Niewiele brakowało, a metalowy pręt wbiłby się w kręgosłup. Taki uraz mógł mieć trwałe konsekwencje dla zdrowia i sprawności chłopca.

Chłopcu wbiła się sprężyna w plecy
Chłopcu wbiła się sprężyna w plecy (facebook)
Zobacz film: "Prawdziwe zdjęcia ciał po porodzie"

Niedzielny relaks i nieprzyjemny incydent, który go przerwał, na pewno na długo zostaną w pamięci chłopca. Specjaliści ze Szpitala Dziecięcego w Sheffield również byli zszokowani, gdy mały pacjent trafił na stół operacyjny. Przyznają, że rzadko mają do czynienia się z podobnymi sytuacjami.

Ojciec chłopca, 62-letni Ian dodał, że zaskoczyła go dzielna postawa synka. Jamie odważnie podszedł do problemu, z powagą rozmawiał z lekarzami. Teraz Ian przestrzega innych rodziców przed trampolinami. Zauważa, że wcześniej nikt go nie ostrzegł, jak bardzo może być to niebezpieczne.

Po wyjęciu sprężyny pacjent wciąż czuje ból
Po wyjęciu sprężyny pacjent wciąż czuje ból (facebook)

Sprężyna po prostu wystrzeliła z trampoliny wbijając się w plecy chłopca. Rodzice Jamie'go przyznają, że cieszą się, że wypadek nie miał poważniejszych konsekwencji, w postaci np. uszkodzenia głowy lub twarzy chłopca, co mogłoby w konsekwencji spowodować nawet śmierć.

Na trampolinach najcześciej dochodzi do urazów w postaci złamań, urazów szyi, wstrząsów mózgu lub złamań kończyn. Zdaniem Amerykańskiej Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich to nawet 90 tys. urazów w skali roku. Szczególnie narażone na wypadki są dzieci poniżej szóstego roku życia.

Jamie Quinlan po usunięciu sprężyny z pleców czuje się dobrze. Lekko doskwiera mu ból i planuje wrótce wrócić do aktywności fizycznej - ale już nie na trampolinie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze