Trwa ładowanie...

"Chcę wznowić laktację po 2,5 roku" Czy relaktacja jest w ogóle możliwa?

Zakończenie karmienia piersią to często przykra konieczność dla mamy. Kobieta, która musi wrócić do pracy, a chciałaby wciąż karmić swoje dziecko musi albo zdać się na karmienie nocne, albo zrezygnować z niego w ogóle. Czasem zdarza się jednak, że po zakończeniu karmienia piersią mamy chcą wrócić do takiego sposobu odżywiania swojego dziecka. Czy to w ogóle możliwe?

Zobacz film: "Dlaczego warto karmić piersią?"

Na jednej z facebookowych grup, podejmujących temat terapii naturalnych, pewna mama zamieściła następujący post:

Facebook.com
Facebook.com

Jednak to nie pytanie odnośnie do oczyszczenia organizmu z nikotyny, ale pomysł powrotu do karmienia piersią wywołał wśród użytkowników grupy największe poruszenie. Pojawiły się różne opinie mam. Jedne wątpiły w powodzenie planu, inne natomiast dopingowały pomysł twierdząc, że częste przystawianie dziecka do piersi rozpocznie laktację. Jak jest naprawdę?

Facebook.com
Facebook.com
Karmienie piersią powyżej roku w obiektywie Natalie McCain
Karmienie piersią powyżej roku w obiektywie Natalie McCain [10 zdjęć]

Natalie McCain to fotografka z Florydy, która podjęła się wykonania dość odważnej sesji zdjęciowej.

zobacz galerię

Okazuje się, że relaktacja, jest jak najbardziej możliwa! Na początku wystarczy zaopatrzyć się w laktator i nastawić go na największą siłę z ssania. Do diety należy wprowadzić specjalne produkty wspomagające laktację, np. te ze słodem jęczmiennym i... do dzieła!

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.