Przejdź na WP

Był gwiazdą ''Szóstego zmysłu''. Dziś możesz go nie poznać

Haley Joel Osment był dziecięcą gwiazdą Hollywod. Jego gra aktorska u boku Bruce'a Willisa w filmie ''Szósty zmysł'' została rewelacyjnie odebrana przez krytyków i odbiorców. Został okrzyknięty największą nadzieją młodego pokolenia. Jak wygląda dziś?

Zobacz film: "Jak dzisiaj wygląda rodzeństwo z "Jumanji"?"

1. Złote dziecko Hollywood

Haley miał 8 lat, gdy zagrał w ''Szóstym zmyśle''. Nie był to jednak jego aktorski debiut. W 1994 roku pojawił się na kilka minut u boku Toma Hanksa w ''Forreście Gumpie''. Już wtedy zwrócił uwagę krytyków. Prawdziwą popularność przyniosła mu jednak rola Cole'a, chłopca, który rozmawiał z duchami. Haley został nawet nominowany do Oscara w kategorii ''Najlepszy aktor drugoplanowy''.

Haley Joel Osment jako Cole w ''Szóstym zmyśle''
Haley Joel Osment jako Cole w ''Szóstym zmyśle'' ([instagram.coim croppedPath=)

Grał u boku największych aktorów – Kevina Specey'a, Helen Hunt, w filmie ''Podaj dalej''. Polscy widzowie na pewno kojarzą go z roli w ''Bożych skrawkach''. Film był kręcony m.in. w Polsce i zagrali w nim William Dafoe, Olaf Lubaszenko, Małgorzata Foremniak i Andrzej Grabowski.

W 2001 roku za rolę w "A.I Sztuczna Inteligencja" dostał nagrodę Saturny za najlepszą kreację młodego aktora.

2. Uzależnienie od narkotyków i alkoholu

Niestety z wielką popularnością przyszły też problemy. Mimo pokładanych w nim oczekiwań jego kariera nie układała się pomyślnie. Osment zaczął coraz częściej sięgać po używki, uzależnił się od alkoholu i narkotyków. Przestał otrzymywać role i powoli znikał z wielkiego ekranu.

Aktor zmienił się nie do poznania
Aktor zmienił się nie do poznania ([instagram.com croppedPath=)

W 2006 roku pod wpływem alkoholu spowodował wypadek samochodowy. W czasie zatrzymania miał przy sobie marihuanę. Sąd skazał aktora na 3 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu. Wysłał go też na 60 godzinny odwyk alkoholowy i spotkania anonimowych alkoholików.

3. Powrót do kina

Halley w serialu Oasis
Halley w serialu Oasis ([facebook.com croppedPath=)

Dziś Haley Joel Osment ma 30 lat i stara się wrócić do aktorstwa. W 2016 roku zagrał w czarnej komedii ''Yoga Hosers''. Miał też epizody w serialach, m.in. "Dolinie Krzemowej" i "Oasis". Na razie jednak nie zagrał roli na miarę tej w ''Szóstym zmyśle''.

Polecane dla Ciebie

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.