Trwa ładowanie...

Bogate matki częściej rodzą chłopców. Zaskakujące badania

Avatar placeholder
14.05.2019 14:12
Bogate matki częściej rodzą chłopców.
Bogate matki częściej rodzą chłopców. (123rf.com)

Na forach internetowych często padają pytania o sprawdzone patenty na urodzenie dziecka konkretnej płci. Okazuje się, że nad tym zagadnieniem pracują również naukowcy. Odkryli oni zależność między statusem materialnym rodziców a płcią dziecka.

1. Chcę urodzić syna

Badacze z Australijskiego Uniwersytetu Państwowego przeanalizowali dane pochodzące od ponad 5 tysięcy kobiet w ciąży, zebrane na przestrzeni 12 lat. Z ich obserwacji wynika, że jedynym czynnikiem, który przyczynia się do podwyższenia prawdopodobieństwa urodzenia potomka płci męskiej, jest status materialny rodziców.

Według naukowców, im bogatsza matka, tym większe prawdopodobieństwo, że urodzi syna. Kobiety, które mają niższy status materialny, częściej spodziewają się córek. Dlaczego tak się dzieje?

2. Status materialny a płeć potomka

Według doktor Alison Behie zależność ta pojawia się dlatego, że kobiety mają większy problem z urodzeniem chłopca niż dziewczynki. Gdy status materialny matki jest zadowalający, jest ona zdrowa i ma dobrą kondycję psychiczną, jej organizm otrzymuje sygnał, że jest ona w stanie urodzić chłopca.

Zobacz film: "Spanie z dzieckiem zwiększa ryzyko śmierci łóżeczkowej"

Chłopcy z natury rodzą się słabsi i już w życiu płodowym narażeni są na śmierć w łonie matki i w pierwszych latach życia. Dziewczynki są odporniejsze, dlatego mogą przystosować się do trudniejszych warunków.

Autorka badań zwraca też uwagę na fakt, że w każdej populacji rodzi się więcej chłopców, ponieważ mają oni mniejsze szanse na przeżycie. W rodzinach, które żyją dostatnio męski płód, a potem dziecko, ma lepsze warunki do rozwoju.

Przyszli rodzice, którzy chcieliby w jakiś sposób zaplanować płeć dziecka, powinni więc zwrócić uwagę na swój status materialny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.