Trwa ładowanie...

Błyskawiczny test na spostrzegawczość. Masz tylko 10 sekund

Avatar placeholder
07.03.2024 09:05
Test na spostrzegawczość
Test na spostrzegawczość (TikTok)

Czy lubisz zagadki sprawdzające percepcję? Oto coś, co powinno przypaść ci do gustu. Twoim zadaniem jest odnalezienie liczby 17 w możliwie najkrótszym czasie. Masz na to 10 sekund.

spis treści

1. Spostrzegawczość ułatwia życie

Spostrzegawczość to zdolność do aktywnej obserwacji i błyskawicznego zauważania drobnych elementów. Często uważana za synonim intelektualnej zwinności, ściśle powiązana z pamięcią wzrokową. Osoba spostrzegawcza to ta, która jest czujna, dociekliwa i skupiona. To cechy, które zapewne każdy z nas chciałby posiadać.

Dzieci często cechuje doskonała spostrzegawczość. Bywa, że chłonny jak gąbka umysł szybciej zauważa drobne szczegóły otoczenia. Warto ćwiczyć tę umiejętność z dziećmi. Bo czym bardziej spostrzegawczy maluch, tym łatwiej przychodzi mu nauka i wykorzystywanie zapamiętanych informacji i łączenie faktów.

2. Jak rozwijać spostrzegawczość dziecka?

Zobacz film: "Kreatywne zabawy z dzieckiem: Pomysłowe malowanie"

Spostrzegawczość nie jest niezmienną cechą wrodzoną. Można ją doskonalić. Jak trenować ją z dzieckiem? Dobrym pomysłem będzie układanie puzzli dla relaksu, szukanie różnic między pozornie identycznymi obrazkami.

Innym pomysłem mogą być drobne wyzwania, w które zaangażujesz swoje dziecko. Ile czerwonych samochodów przejechało podczas spaceru? Ile osób nosi czapki podczas zabawy w parku?

Możliwości jest cała masa, a to nie tylko świetny czas na spędzenie wolnego czasu, ale także trening percepcji i spostrzegawczości.

3. Znajdź liczbę 17 w 10 sekund

Jeśli lubisz wyzwania, które testują spostrzegawczość, ten obrazek został stworzony z myślą o tobie. Celem jest znalezienie liczby 17 jak najszybciej. Uruchom stoper i sprawdź, czy dasz radę w ciągu 10 sekund.

@bigmanshawnklip Find 17 #iq #iqtest #findthenumber #challenge ♬ original sound - IQTest

TikTok oferuje wiele filmów z grafikami do ćwiczenia spostrzegawczości. Weźmy na przykład ciąg liczb 71, w którym ukryła się liczba 17. Jak szybko uda się ją odnaleźć?

Jeżeli zrobiłeś to w maksymalnie 10 sekundach, możesz być dumny. Jesteś naprawdę spostrzegawczy. Zmierz swój czas, a następnie zaproś dziecko do wspólnej zabawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze