Trwa ładowanie...

Bliźniaczki o różnym kolorze skóry podbijają sieć

Kalani i Jarani Dean pochodzące ze Stanów Zjednoczonych są bliźniaczkami. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dziewczynki... mają różny kolor skóry. Według lekarzy takie przypadki są niezwykle rzadkie.

Zobacz film: "Jak kąpać niemowlę w wiaderku?"

1. Bliźniaczki znane w internecie

Patrząc na zdjęcia przedstawiające dziewczynki, trudno nie zauważyć, że obie są do siebie bardzo podobne. Różni ich tylko jedno – kolor skóry i oczu. Kalani ma jasną karnację i niebieskie oczy, podczas gdy Jarani jest ciemnoskórą posiadaczką brązowych oczu. Bliźniaczki urodziły się w kwietniu ubiegłego roku.

Poznaj niesamowite bliźnięta
Poznaj niesamowite bliźnięta [7 zdjęć]

Statystyki pokazują, że bliźniaki rodzą się średnio raz na 80 porodów. Każde dziecko jest wyjątkowe,

zobacz galerię

Ich rodzice, Whitney Meyer oraz Tomas Dean z Quincy w Illinois, postanowili podzielić się ich ciekawą historią w sieci. Para do tej pory nie może uwierzyć w szczęście, które ich spotkało. Matka dziewczynek jest białej rasy, natomiast ojciec jest Afroamerykaninem, co wyjaśnia to niespotykane zjawisko. Bliźniaczki są dwujajowe.

Przeczytaj koniecznie

Zjawisko narodzin bliźniąt o różnym kolorze skóry zdarza się raz na 500 szans
Zjawisko narodzin bliźniąt o różnym kolorze skóry zdarza się raz na 500 szans
Bliźniaczki podbijają sieć
Bliźniaczki podbijają sieć

2. Niespotykane narodziny

Takie przypadki są bardzo rzadkie. Nie spodziewałem się, że będzie to dotyczyło moich bliźniaczek – mówił dla CNN Tomas Dean, ojciec dziewczynek. Szczęśliwy rodzic dodaje, że córki różnią się także charakterem

– Kalani jest pełna energii i już zaczyna raczkować, podczas gdy Jarani uwielbia jeść i jeszcze nie próbuje się przemieszczać.

Według Jima Wilsona, genetyka, szansa na urodzenie bliźniąt o różnym kolorze skórzy wynosi 1 do 500.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.