Trwa ładowanie...
Bezstresowa nauka matematyki z Minecraftem

Bezstresowa nauka matematyki z Minecraftem

Informacja prasowa HarperCollins Polska

Okrzyknięty grą stulecia Minecraft to nie tylko popularna wśród dzieci rozrywka. Ma wiele walorów edukacyjnych. Cenią ją za to rodzice i nauczyciele. Na rynku nie brakuje ofert kursów programowania czy nauki angielskiego w świecie z bloków. Teraz dzieci w różnym wieku mogą się uczyć z Minecraftem również matematyki!

Minecraft. Matematyka. Megazadania przeznaczone dla dzieci z różnych grup wiekowych – od 7 do 12 lat – ćwiczenia to oficjalne wydania na licencji studia Mojang, tworzącego grę. Polska edycja powstała we współpracy z doświadczonym metodykiem i wieloletnim nauczycielem matematyki. W środku każdej z sześciu książek znajdują się zadania z zakresu różnych działów matematyki, takich jak: liczby całkowite, dodawanie i odejmowanie, mnożenie i dzielenie, ułamki, jednostki miar, czas, pieniądze, geometria czy statystyka. Publikacje trafiły na półki księgarni nakładem HarperCollins Polska.

CZEMU DZIECI NIE LUBIĄ MATEMATYKI?

Matematyka przenika wszystkie sfery naszego życia. Dzieci obcują z nią od najmłodszych lat życia, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. I świetnie radzą sobie z matematycznymi działaniami, często jeszcze zanim nauczą się rozróżniać cyfry! Badania pokazują jednak, że niedługo po rozpoczęciu nauki w szkole większość dzieci zaczyna deklarować, że matematyki nie lubi.

Z badań przeprowadzonych w 2019 roku przez naukowców z Uniwersytetu Cambridge wynika, że stres związany z matematyką odczuwają już sześciolatki! Co ciekawe, aż 77% dzieci bojących się matematyki nie ma żadnych problemów z liczeniem i dobrze radzi sobie na sprawdzianach - wiele wskazuje na to, że obawy rozbudzają w dzieciach… szkoła i rodzice. Według badaczy poziom lęku przed matematyką jest na tyle duży, że choć poziom wykształcenia społeczeństwa wzrasta, to umiejętności matematyczne obywateli są coraz gorsze. Warto więc zadbać o to, żeby matematyka przestała się dzieciom źle kojarzyć!

KRÓL GIER W SŁUŻBIE KRÓLOWEJ NAUK

Minecraft. Matematyka. Megazadania to idealne połączenie ulubionej gry i przyjaznej edukacji matematycznej. Każda osoba, mająca okazję obserwować dziecko grające w Minecraft, zauważyła z pewnością, że umiejętności matematyczne są w tej grze niezbędne. By wznosić konstrukcje z sześciennych bloków dzieci muszą dodawać, odejmować i znać podstawy geometrii - nawet jeśli jeszcze same nie zdają sobie z tego sprawy. Minecraft pomaga rozwijać naturalne matematyczne predyspozycje, a dzieci, lubiące matematykę, chętnie właśnie w tę grę grają. Potwierdzają to badania Instytutu Badań Edukacyjnych, w trakcie których dowiedziono, że uczennice i uczniowie, którzy we wczesnych latach szkolnych lubią matematykę, chętniej niż ich rówieśnicy i rówieśniczki spędzają czas w Świecie Podstawowym i innych minecraftowych biomach.

Dzieci, pasjonujące się na lekcjach naukami ścisłymi, sięgną po zeszyty Minecraft. Matematyka Megazadania z radością jako po ciekawszą odmianę zadań z podręcznika. Z kolei dla tych fanek i fanów Minecrafta, którzy w szkolnej rzeczywistości z różnych względów stronią od matematyki te ćwiczenia mogą stać się atrakcyjną alternatywą, a ich wypełnienie pozwoli im uwierzyć we własne zdolności.

Książki sprawdzą się jako mądry prezent na urodziny, imieniny i zakończenie roku szkolnego.

(Materiał Partnera)

DOCENIONE PRZEZ EKSPERTÓW

Książki "Minecraft. Matematyka Megazadania" w polskiej wersji językowej są dostosowane do polskiej podstawy programowej. Doskonale sprawdzają się więc jako uzupełnienie i rozszerzenie lekcji matematyki. Ich wartość dostrzegają nauczyciele.

Tak o zeszytach mówi Iwona Rosłoń, nauczycielka matematyki i fizyki:

"Największym problemem przy nauce matematyki jest to, że uczniowie nie są w stanie dostrzec jej w życiu codziennym. Co za tym idzie, nie zauważają, jak bardzo jest im potrzebna. W tych książkach dzieci i młodzież wykonują zadania w znanym im świecie. Dopiero w drugiej kolejności dociera do nich, że to zadania matematyczne. Oswajają pojęcia matematyczne, uczą się nazw figur przestrzennych, a wszystko to w formie opowieści wyciągniętej z gry komputerowej. Co więcej, zdobytą w ten sposób wiedzę mogą potem w grze wykorzystać.

I widzę, że robią to z wielką przyjemnością. To świetna pomoc edukacyjna nie tylko do użytku domowego. Pedagodzy znajdą tutaj to, czego zawsze szukają – nowe podejście, wyjście poza schemat z podręczników. Mogą wykorzystać strony jako karty pracy, lub zachęcić dzieci do pracy w grupach. W końcu, mogą odwrócić sytuację i przekazać rolę nauczycieli dzieciom. Bo przecież to one wiedzą o grze najwięcej!

Więcej informacji o książkach z serii Minecraft na:

https://www.facebook.com/KsiazkosferaHarperKids

https://www.instagram.com/harperkids_polska/

http://www.harpercollins.pl/

Informacja prasowa HarperCollins Polska

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza