Trwa ładowanie...

Bartek Kacprzak: Dzieciaki marzą o karierze Lewandowskiego, ale nie mają podstaw

Zobacz film: "Bartek Kacprzak - lekarz sportowców - o tym, jak wychować dziecko na Lewandowskiego"

Bartka Kacprzaka znają doskonale polskie gwiazdy. Gdy był mały, marzył o tym, by być "polskim Ronaldo". Dziś leczy najlepszych polskich sportowców i celebrytów.

Więcej o jego karierze i o współpracy z Radosławem Majdanem dowiecie się z pierwszej części wywiadu.

1. Powrót do formy to wejście na Mount Everest

Dziś Bartek Kacprzak to lekarz, chirurg, fizjoterapeuta, ale i filantrop. Pomaga dojść do siebie po kontuzjach osobom z pierwszych stron gazet, ale wspiera też dzieciaki, wierząc, że marzenia o byciu wielkim sportowcem mogą się zrealizować tylko wtedy, gdy dziecko z talentem zostanie odpowiednio przygotowane.

Bartek Kacprzak zmienia polską medycynę. Każdego pacjenta traktuje indywidualnie. Nie owija w bawełnę, gdy trzeba powiedzieć jasno, że powrót do zdrowia będzie wymagał czasu i… bólu.

- Oglądamy programy telewizyjne o operacjach i leczeniu. Widzowie myślą, że w życiu jest tak jak w telewizji – operacja jest w poniedziałek, a we wtorek pacjent jest gotowy – mówi w rozmowie z Aleksandrą Nagel – redaktor prowadzącą WP Parenting i WP ABCZdrowie. - To jest przekłamanie – dodaje Bartek Kacprzak, twierdząc, że telewizja powinna pokazywać znacznie więcej. Uświadamiać, że powrót do formy po operacji to bardzo długa i ciężka droga.

- Następnego dnia po operacji zaczyna się wejście na Mount Everest – podsumowuje.

Bartek Kacprzak: Dzieciaki marzą o karierze Lewandowskiego, ale nie mają podstaw
Bartek Kacprzak: Dzieciaki marzą o karierze Lewandowskiego, ale nie mają podstaw (archiwum prywatne)

2. "Fajne samochody i super dziewczyny" - to nie jest prawdziwa piłka

Jego zdaniem media, pokazując tylko "jasną stronę życia sportowca" – sukcesy, popularność, blichtr, mają ogromny – niestety negatywny – wpływ na młodych ludzi, którzy myślą o karierze Roberta Lewandowskiego czy Wojciecha Szczęsnego.

- Wszyscy patrzą na sport - w tym na piłkę nożną - przez pryzmat "okienka" – Szczęsny, Lewandowski, Ronaldo – mają super samochody, fajne dziewczyny. Nie widzą, ile to kosztuje, ile to ciężkiej pracy – komentuje, wyznając, że jego pacjenci często są w poważnym szoku, gdy słyszą o sportowym backstage'u.

3. Zacznij od dzieciaka

Bartek Kacprzak właśnie dlatego chętnie zajmuje się pracą z dziećmi. Jest wynalazcą jedynego na świecie rollera dla dzieci „RollKids”, który na co dzień skutecznie zapobiega bólom mięśniowym i dba o kręgosłup każdego dzieciaka. Trzymając się zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, wydał cykl książek dla najmłodszych – "Motywatorki". Organizuje też pikniki, na których oprócz sportu jest wiele warsztatów poświęconych zdrowemu trybowi życia czy diecie.

Zobaczcie drugą część rozmowy wideo z Bartkiem Kacprzakiem, lekarzem, który twierdzi, że najpierw jest człowiekiem, a dopiero potem lekarzem.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.