Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Monika Papuga-Sobczak

Bakterie probiotyczne

Avatar placeholder
25.04.2019 07:49
Bakterie probiotyczne
Bakterie probiotyczne (123rf)

Bakterie działające w przewodzie pokarmowym to bakterie probiotyczne. Są one odpowiedzialne za prawidłowy przebieg procesów metabolicznych. Bakterie probiotyczne wpływają też na skład mikroorganizmów w jelitach. Kiedy mamy problemy z jelitami, probiotyk może być najlepszym, bo naturalnym rozwiązaniem naszych kłopotów. Dzisiaj skupimy się na bakteriach probiotycznych LA-5 oraz BB-12, o których więcej przeczytać można w dalszej części.

spis treści

1. Selekcja jest ważna

Systematycznie rośnie zainteresowanie probiotykami ze względu na ich skuteczne działanie pozbawione skutków ubocznych. Nie każdy wie, że bakterie probiotyczne to specjalnie wyselekcjonowane żywe kultury bakterii lub drożdży. Najważniejsze jest to, że zostały specjalnie wybrane i dzięki temu są skuteczne, bezpieczne i charakteryzują się wysoką jakością. Dzięki temu bakterie te skutecznie działają w przewodzie pokarmowym i stanowią skuteczny probiotyk na jelita.

Probiotyki to specjalne bakterie, które dobrze wpływają na organizm
Probiotyki to specjalne bakterie, które dobrze wpływają na organizm (123RF)

2. Probiotyk LA-5

La-5 jest szczepem Lactobacillus acidophilus i należy do szczepu ludzkiego. Jest on w stanie przetrwać w układzie jelitowym. Odpowiada za skuteczną osłonę błony śluzowej jelit. Osłonę tę realizuje poprzez przyleganie do niej. Przeprowadzone badania nie wykazały skutków ubocznych stosowania tego szczepu probiotyków. Wszystkie grupy wiekowe, na których przeprowadzono badania, znosiły dobrze działanie LA-5. Probiotyki tego typu są bardzo odporne na działanie zarówno kwasów żołądkowych, jak i żółci.

Zobacz film: "Cyfrowe drogowskazy ze Stacją Galaxy i Samsung: część 3"

Preparaty probiotyczne zawierające LA-5 charakteryzują się także długim okresem przydatności do spożycia. Jest to probiotyk na jelita, gdyż bakterie probiotyczne LA-5 odpowiadają właśnie za zachowanie zdrowia jelit. Dużo produktów osłonowych zawiera właśnie ten szczep bakterii, gdyż bardzo szybko kolonizują one jelita po kuracji antybiotykowej. Te probiotyki działają także zapobiegawczo w przypadku biegunek u niemowląt oraz podróżnych. Mają też działanie przeciwbakteryjne.

3. Probiotyk BB-12

BB-12 jest szczepem Bifidobacterium Lactis i także należy do szczepu ludzkiego. Działanie probiotyku BB-12 zostało udowodnione przeprowadzonymi próbami klinicznymi. Bakterie te są w stanie przeżyć w układzie jelitowym. Przylegają do błony śluzowej jelit i są niezwykle odporne na działanie kwasu żołądkowego. Dzięki temu, że są one niezwykle płodne i wskazują dużą zdolność przetrwania w procesie produkcji, są produkowane na olbrzymią skalę i m. in. przez to stały się łatwo dostępne.

Musisz to wiedzieć

Żywe kultury tych bakterii wpływają na zdrowe jelita. Jest to więc bardzo dobry probiotyk dla każdego. Z tego powodu stały się podstawowym składnikiem preparatów osłonowych, które stosowane są po kuracji antybiotykami. Co ciekawe, w połączeniu z probiotykami LA-5 usuwają z jelit cholesterol. Są też odpowiedzialne za pobudzanie układu odpornościowego.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze