Trwa ładowanie...

Baby Comp

Avatar placeholder
29.09.2020 09:16
Baby Comp
Baby Comp (ladycomp.pl)

Baby Comp (komputer cyklu) to urządzenie, które pozwala na świadome planowanie rodziny. Komputer cyklu daje możliwość bowiem na dokładne wskazanie dni płodnych, dnia owulacji oraz daty poczęcia. Zaletą urządzenia jest także to, że informuje kobietę o cyklach bezowulacyjnych i ewentualnych niewydolnościach ciałka żółtego, dzięki czemu możliwe jest leczenie zaburzeń cyklu menstruacyjnego. Dzieje się tak, ponieważ komputer owulacyjny przetwarza dane o długości menstruacji i wynikach pomiaru temperatury, które kobieta wprowadza do urządzenia.

spis treści

1. Komputer cyklu Baby Comp

Metody planowania ciąży
Metody planowania ciąży

Komputery cyklu określają fazy płodności i moment owulacji. 30 sekund – tyle czasu zajmuje zmierzenie

zobacz galerię

Baby Comp to nowoczesne urządzenie, które ułatwia planowanie ciąży i kontrolę poczęć, a jego skuteczność potwierdza wiele badań i atestów. Baby Comp określane jest także jako komputer cyklu, ponieważ pozwala na niezwykle dokładne kontrolowanie cyklu miesiączkowego. Urządzenie jest przydatne także parom, które stosują naturalne metody antykoncepcji, np. kalendarzyk małżeński, gdyż wskazuje, w jakich dniach para powinna powstrzymać się od stosunku, ponieważ istnieje wówczas największe ryzyko zajścia w ciążę.

Zobacz film: "Dieta przed ciążą"

Kobieta używająca Baby Comp, powinna codziennie wprowadzać do urządzenia wyniki pomiaru temperatury bazalnej ciała oraz daty, w których trwa menstruacja. Mechanizm urządzenia jest tak skonstruowany, że posiadając te dane jest w stanie wskazać z wyprzedzeniem, kiedy nastąpi owulacja oraz określi najlepszy czas na poczęcie dziecka. Urządzenie Baby Comp jest zasilane zewnętrznym źródłem energii (zazwyczaj jest to akumulator, który trzeba co pewien czas ładować). Wskazówki dotyczące funkcji poszczególnych przycisków zawsze są dołączane do zestawu z urządzeniem, w którym powinna znajdować się także instrukcja korzystania z Baby Comp.

2. Metody planowania rodziny

Baby Comp to urządzenie, które podaje informacje o stanie płodności na następne 6 dni. Należy jednak pamiętać, że jest to prognoza, a dokładne dane o stanie płodności uzyskiwane są każdego dnia. Komputer owulacyjny, jakim jest Baby Comp, informuje także o cyklach bezowulacyjnych, a informacja ta może być niezwykle przydatna podczas wizyty u ginekologa bądź w leczeniu niepłodności. Nie są to jednak wszystkie informacje, jakie kobieta uzyskuje dzięki korzystaniu z Baby Comp. Pozwala ono bowiem na wskazanie skoków temperatury po owulacji, średniej długości cyklu i średniej długości fazy płodnej, zakresu owulacji oraz informacji o niewydolności ciałka żółtego.

Jeśli chodzi o pomiar temperatury, to kobieta powinna go dokonywać zaraz po przebudzeniu, nie ruszając się z łóżka. Najlepiej, by pomiar był wykonywany o tej samej godzinie, choć Baby Comp dopuszcza 6-godzinne wahania czasowe. Dokonując pomiaru temperatury, należy specjalną końcówkę z sensorem umieścić pod językiem i ustawić termometr w lewą lub w prawą stronę (zawsze w tę samą), nie ruszając nim. Ponadto zanim zacznie się regularne korzystanie z urządzenia, kobieta powinna odstawić przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych i odczekać do pierwszej fizjologicznej miesiączki, ewentualnie usnąć wkładkę lub spiralę wewnątrzmaciczną. Aby pomiar był dokładniejszy, zalecane jest wprowadzenie informacji dotyczących wskaźnika BMI, wagi, wzrostu oraz daty urodzenia.

Wszystkie dane wprowadzane do Baby Comp są zapamiętywane przez urządzenie, a możliwość wydruku informacji jest możliwa aż z 250 dni wstecz. Urządzenie jest wyposażone także w budzik, który ułatwi pacjentce regularne wstawanie, konieczne do pomiaru temperatury.

Ewelina Stanios

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze