Trwa ładowanie...

Afera w Kościele. "Wychował sobie nastolatkę, po czym ją poślubił"

Avatar placeholder
27.11.2023 16:56
Ksiądz ożenił się z nastolatką. Dziewczyna była jego uczennicą
Ksiądz ożenił się z nastolatką. Dziewczyna była jego uczennicą (YouTube: NBC15)

30-letni ksiądz wziął cywilny ślub ze swoją 12 lat młodszą uczennicą. Ich romans zaczął się w szkole średniej, gdzie duchowny uczył. - Takie zachowanie całkowicie nie przystoi księdzu. Został poinformowany, że nie może już sprawować posługi kapłańskiej, mówić ludziom, że jest księdzem, ani ubierać się jak ksiądz - wyjaśnił abp. Thomas J. Rodi. Do zdarzenia doszło w amerykańskim stanie Alabama.

spis treści

1. Ksiądz ożenił się z nastolatką, która była jego uczennicą

Sprawę nagłośnił portal "New York Post". Do zdarzenia doszło w amerykańskim stanie Alabama.

30-letnim ksiądz Alex Crow wykładał teologię w lokalnej szkole średniej. Duchowny miał wymieniać listy miłosne z kilkanaście lat młodszą uczennicą.

Zobacz film: "Matka ocaliła życie dziecka dzięki informacjom z sieci"

Władze katolickiej szkoły McGill-Toolen, gdy tylko dowiedziały się o romansie księdza z nastolatką, postanowiły zareagować. Wtedy okazało się, że para zdążyła już wziąć cywilny ślub.

O sprawie zrobiło się głośno. Media w całym kraju zaczęły rozpisywać się o "zhańbionym księdzu, który wychował sobie nastolatkę, po czym ją poślubił". Zagraniczne media informują, że dziewczyna w czerwcu tego roku skończyła 18 lat. Nie wiadomo jednak, jak długo trwał jej romans z duchownym.

2. "Takie zachowanie całkowicie nie przystoi księdzu"

Wówczas incydent skomentował abp. Thomas J. Rodi z Alabamy. Poinformował, że duchowny Crow został zawieszony i najpewniej w tym tygodniu wygłosi swoje ostatnie kazanie.

- Takie zachowanie całkowicie nie przystoi księdzu. Został poinformowany, że nie może już sprawować posługi kapłańskiej, mówić ludziom, że jest księdzem, ani ubierać się jak ksiądz - wyjaśnił abp. Thomas J. Rodi cytowany przez "New York Post".

Sprawą zainteresowała się także lokalna prokuratura. Jednak jej przedstawiciele poinformowali, że śledztwo zostało zamknięte. Przekazali, że prokurator okręgowy spotkał się z nastolatką, która wyszła za księdza. Ta jednak miała odmówić odpowiedzi na jakiekolwiek pytania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze