Trwa ładowanie...

Adres świętego Mikołaja – legenda, Polska

Każde dziecko zastanawiało się przynajmniej raz w życiu gdzie mieszka święty Mikołaj. Wiele dzieci co roku pisze do niego listy, a potem wkłada pod poduszkę, gdyż nie wiedzą gdzie wysłać list. Wiadomo, że każdemu święty Mikołaj kojarzy się z Laponią. Czy więc listy należy słać właśnie tam? A może adres świętego Mikołaja zlokalizowany jest w Polsce?

Zobacz film: "Kiedy rozpocząć trening czystości?"

spis treści

1. Adres świętego Mikołaja – legenda

Istnieje wiele legend na temat świętego Mikołaja i adresu do świętego Mikołaja. Dzieci co roku wierzą, że prezenty pod choinką przynosi gruby, stary mężczyzna z białą brodą, który w nocy wchodzi przez komin. Dzieci specjalnie na tę okazję pieką ciasteczka i zostawiają mleko. Wszystko w ramach podziękowania za prezent. Rodzice z czasem uświadamiają swoje pociechy, że żaden adres świętego Mikołaja nie istnieje. Dzieci są bardzo rozczarowane, gdyż dotychczas głęboko wierzyły w historie i istnienie świętego Mikołaja.

Prezenty dla dzieci na mikołajki
Prezenty dla dzieci na mikołajki [8 zdjęć]

Bez względu na wiek każdy z nas uwielbia dostawać prezenty, ale najbardziej czekają na nie najmłodsi....

zobacz galerię

Do dzisiaj mówi się, że święty Mikołaj ma dom na wiosce w Laponii. Podobno właśnie w tym miejscu Boże Narodzenie trwa przez cały rok. Święty Mikołaj przyjmuje też gości, a jego pomocnicy pomagają w odpisywaniu listów i pakowaniu prezentów. Podobno święty Mikołaj ma także swojego renifera.

Na odpowiedź od świętego Mikołaja trzeba czekać niestety nawet kilka miesięcy, a listy muszą być napisane w języku angielskim. Święty Mikołaj ma także swoją stronę internetową i specjalny kanał, na którym planuje wszystkie swoje działania, a nawet wyznacza trasę na przyszły rok. Adres świętego Mikołaja w Laponii to:

Santa Claus Santa Claus Main Post Office FI-96930 Arctic Circle FINLAND.

Mikołaj jest osobą, która otrzymują najwięcej listów, bo aż ponad pół miliona. Do Mikołaja chętnie ślą listy Chińczycy, Anglicy, ale również Polacy. Poczta w wiosce świętego Mikołaja jest miejscem niezwykły, ponieważ pracują w niej elfy, a nie ludzie.

Legendę o świętym Mikołaju z Rovaniemi stworzył pochodzący z Finlandii prezenter radiowy. To dzięki niemu ludzie myśleli i myślą, że święty Mikołaj słucha dzieci ze wzgórza Korvatunturi. I tak w latach 80. XX wieku powstała tu wioska świętego Mikołaja.

Do wioski świętego Mikołaja przyjeżdża bardzo wiele osób z całego świata, by zobaczyć jedynie przez chwile starszego, grubego mężczyznę, który życzy Wesołych Świąt. Oczywiście na wizytę u Mikołaja trzeba czasami poczekać, ponieważ Mikołaj może wykonywać wiele innych, codziennych czynności.

2. Adres świętego Mikołaja – Polska

Istnieje również kilka polskich adresów, pod które można wysyłać listy do świętego Mikołaja. Do świętego Mikołaja w Polsce listy najczęściej ślą dzieci, którym pomagają dorośli. Jedno z takich miejsc znajduje się na Śląsku:

Biuro Św. Mikołaja ul. Letnia 10 57-215 Srebrna Góra.

Musisz to wiedzieć

Należy pamiętać, aby w liście zawrzeć swoje dane i adres do korespondencji. Istnieją również strony internetowe z adresami do świętego Mikołaja, dzięki którym kontakt jest jeszcze szybszy i prostszy. Są również strony, które niemalże natychmiastowo zapewniają kontakt ze świętym Mikołajem, a za 15 złotych można zamówić nawet list od Mikołaja do swojego dziecka, któremu z całą pewnością sprawimy wielką frajdę.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.