Trwa ładowanie...

70 proc. kobiet nie lubi seksu. Powód jest zaskakujący (WIDEO)

Zobacz film: "70 proc. kobiet nie lubi seksu. Powód jest zaskakujący"

Udany seks zapewnia zdrowie i dobre samopoczucie. Dopasowanie w związku pod względem preferencji seksualnych jest bardzo ważne. Według różnych badań osoby, które regularnie uprawiają seks, są mniej podatne na infekcje i mają lepszą odporność.

Drugą korzyścią jest zredukowanie stresu. Osoby, które mają satysfakcjonujące życie seksualne lepiej radzą sobie z publicznymi wystąpieniami i szybciej rozwiązują trudne zadania. Mają też niższe ciśnienie krwi i lepsze samopoczucie.

Aktywność seksualna pomaga też łagodzić ból. Podczas stosunku i orgazmu wydzielane są endorfiny, które nie tylko poprawiają samopoczucie, ale też działają przeciwbólowo. Seks pomaga walczyć z bólami głowy.

Seks, który jakby nie patrzeć, jest wysiłkiem fizycznym wpływa też pozytywnie na zdrowie serca, leczy bezsenność i wzmacnia poczucie bliskości i bezpieczeństwa. W trakcie seksu spalamy kalorie, można więc z powodzeniem traktować go jako jeden z elementów ćwiczeń odchudzających.

Skoro ma tyle zalet, to dlaczego z badań marki Durex wynika, że 70 proc. kobiet woli go unikać?

Okazuje się, że powód jest zaskakujący. Więcej dowiesz się z WIDEO.

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.