Trwa ładowanie...

12-latka nagle urodziła w domu dziecko. Nikt nie wiedział, że jest w ciąży

Avatar placeholder
15.12.2020 09:52
12-latka z Hiszpanii zaszła w ciążę podczas lockdownu. Urodziła niespodziewanie w domu
12-latka z Hiszpanii zaszła w ciążę podczas lockdownu. Urodziła niespodziewanie w domu (123rf)

12-latka z Hiszpanii niespodziewanie urodziła chłopca w domu swojej matki. W ciążę dziewczynka zaszła na początku pandemii podczas lockdownu. Przez kilka miesięcy nikt nie zauważył, co dzieje się z dziewczynką.

spis treści

1. Niespodziewany poród i nieświadoma ciąża

Do porodu doszło w północnej Hiszpanii, konkretnie w Kantabrii, gdzie dziewczynka mieszka w domu wraz z mamą. Pewnego dnia, nagle, 12-latka zaczęła rodzić. Jej matka była kompletnie zszokowana tym, co widzi, więc natychmiast zadzwoniła po pogotowie.

Ratownikom udało się przybyć na czas i odebrać poród. Dziewczynka w pełni naturalnie urodziła chłopca. Mama i dziecko zostali przewiezieni do szpitala uniwersyteckiego Marques de Valdecilla w Santanderze.

Zobacz film: "Masaż serca u niemowlęcia"

Po kilku dniach spędzonych w szpitalu dziewczynka mogła wyjść do domu. Mimo że lekarze nie stwierdzili nieprawidłowości w stanie zdrowia matki i dziecka, chłopczyk pozostał pod obserwacją lekarzy.

2. Nikt nie zauważył ciąży u nastolatki...

Nurtujące pytanie w tej całej historii brzmi: kto jest ojcem dziecka? Policja wszczęła w tej sprawie śledztwo, które wstępnie wykazało, że może nim być pewien 17-latek zaprzyjaźniony z rodziną. Okazało się, że w marcu, podczas lockdownu spowodowanego COVID-19, chłopak mieszkał w domu 12-latki. Śledczy podejrzewają, że wtedy mogło dojść do stosunku seksualnego między nieletnimi. Przede wszystkim chcą ustalić, czy dziewczynka nie została do niego zmuszona. Ona sama nie potrafi wyjaśnić, w jakich okolicznościach doszło do stosunku i zajścia w ciążę.

Szokujący jest również fakt, że przez całe 9 miesięcy nikt nie zauważył, że 12-latka jest w ciąży. Po zniesieniu lockdownu chodziła do szkoły. Matka również niczego nie podejrzewała. Według doniesień lokalnych mediów chłopiec zostanie oddany do adopcji.

Zobacz także: 12-letnia ofiara gwałtu z Argentyny urodziła bliźnięta. Odmówiono jej prawa do legalnej aborcji, co wstrząsnęło opinią publiczną

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze